Yamanlar’da kahvaltı keyfi bir başka

Yamanlar Piknik ve Mesire Alanı (2)Karşıyaka’da, bahar aylarından bu yana 30 binden fazla kişiye ev sahipliği yapan Yamanlar Piknik ve Mesire Alanı’nda kahvaltı keyfi başladı. Karşıyaka Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep üzerine, tesiste bulunan restoranı baştan sona yenileyerek kahvaltı hizmetiyle halkın kullanıma sundu.

Karşıyaka Belediyesi’nin, bir kısmını Milli Emlak’tan, bir kısmını da Orman Bölge Müdürlüğü’nden kiraladığı 65 dönümlük alanda hizmete açtığı Yamanlar Piknik ve Mesire Alanı, İzmirliler’in gözdesi oldu. Geçen mayıs ayından bu yana 30 binden fazla ziyaretçinin doğayla buluştuğu tesiste, artık kahvaltı hizmeti de verilmeye başlandı. Karşıyaka Belediyesi; halktan gelen talep üzerine tesisteki restoranı baştan sona yenileyerek, kahvaltı servisiyle halkın kullanımına sundu.
Karşıyaka’nın doğayla buluşma noktası olan Yamanlar Dağı’nda piknik keyfi yaşatan tesiste ayrıca; paintball sahası, arıtma tesisi, sabit mangallar, yangın dolapları, otopark, çeşme ve umumi tuvaletler de bulunuyor.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”
Yamanlar Piknik ve Mesire Alanı’nı vatandaşlardan gelen taleplerle geliştirmeye ve güzelleştirmeye devam ettiklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “İlçe merkezine sadece birkaç dakika uzaklıkta, ormanın içinde, eşsiz bir piknik ve mesire alanı olan tesisimizin gördüğü ilgiden çok memnunuz. Baştan sona yenilediğimiz ve işler hale getirdiğimiz restoranımız da, şehir içinde doğayla baş başa kahvaltı keyfi yapmak isteyen İzmirliler için yepyeni bir alternatif olacak. Herkesi bu güzel bahar günlerinde piknik ve kahvaltı keyfi için Yamanlar’a bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın