Masterlerin Ustaları 17 Ekim’de Sahaya İniyor

Dört ayrı grupta 35 Master takımın mücadele edeceği Ege Masterler Futbol Ligi kura çekimi, Bornova Belediyesi Işık kent Spor tesislerinde gerçekleştirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, dört ayrı grupta 35 Master takımın kıyasıya mücadele edeceği Ege Masterler Futbol Ligi, 17 ekim 2015 tarihindeki açılış maçıyla birlikte start alıyor. Kuraların çekimi ise, Bornova Belediyesi Işık kent Spor tesislerinde yapıldı. 35’er dakikadan iki devre olarak oynanacak maçlarda mücadele verecek takımlarda, en küçük 1977 doğumlu sporcular forma giyebilecek.
Kura çekimlerine katılan Bornova Belediye Başlanı Olgun Atila ise takımlara başarı diledi. Atila, “Türkiye de ilk futbol 1877 yılında Bornova da oynandı. Tarihten aldığımız bu bilinç ve sorumlulukla futbola ve tesisleşmeye çok önem veriyoruz. Her zaman Masterler camialarına destek olup 5 yıl boyunca bu ligi düzenledik. Bu yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından organize ediliyor” dedi.

Ege Masterler Fedarasyonu Başkanı Recep Çolak da, Türkiye de masterler olarak bir ilki gerçekleştirdiklerini ve federasyon olduklarını söyledi. Federasyona bağlı takım sayısının 45 olduğunun bilgisini veren Çolak, “Muğla, Manisa, Denizli, Aydın temsilciliklerimizi açtığımızda sayı çok daha artacak. Çünkü Ege Bölgesinde dernek statüsü kazanmamış özel turnuvalara katılan 100’ün üzerinde master takımı var onları da aramıza alacağız” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın