Tiyatro Oscarları Karşıyaka’da sahiplerini bulacak

Tiyatro oscarları (1)Türkiye’nin ‘Tiyatro Oscarları’ olarak bilinen 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri bu yıl Karşıyaka’da sahiplerini bulacak. Seçici Kurul tarafından, yüzlerce oyun, oyuncu ve teknik ekip arasından ödüle layık görülenler 5 Ekim’de Ziya Gökalp Kültür Merkezi’ndeki galada açıklanacak. Ünlü isimlerin katılacağı gecede, Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar da ‘Sanata Katkı Ödülü’ alacak.

KARŞIYAKA’YA SANATA KATKI ÖDÜLÜ
Bu yıl 15. kez gerçekleştirilecek olan Direklerarası Seyirci Ödülleri’nin Ege ayağı, Karşıyaka’da yapılacak. 5 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de, Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde yapılacak ödül töreninde; Direklerarası Seçici Kurul tarafından ödüle layık görülen oyun, oyuncu, teknik ekip, tiyatro ve tiyatroya destek olan kurumlar başta olmak üzere 50’nin üzerinde isim ödüllerini alacak. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da ‘Sanata Katkı Ödülü’nün sahibi olacak. Karşıyaka Belediye Tiyatrosu da 3 kategoride ödül alacak.

ÜNLÜ İSİMLER KATILACAK
Tiyatro dünyasının önemli isimlerini Karşıyaka’da buluşturacak ödül törenine ünlü isimler de katılacak. Aşk Yeniden dizisinin Derin Şevket’i, TOBAV Genel Başkanı Tamer Levent, “Kaçak Gelinler” dizisi ile yıldızı parlayan Başarılı oyuncu Deniz Baysal ile birlikte akademisyenler, tiyatrocular ve yazarlar katılacak.

“SANATI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Karşıyaka’yı sanatın başkenti yapmak için çalıştıklarını dile getiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Sanata katkı koymaya ve Karşıyakamızı sanatla buluşturmaya devam ediyoruz. Tiyatro, sanatın can damarıdır ve desteklenmelidir. Bu ödüllerin seyirciler tarafından veriliyor olması ayrıca önemlidir. Katkı koyan herkese teşekkürler” dedi.
15. Direklerarası Seyirci Ödülleri Genel Koordinatörü Ömer Özşahin “Türkiye genelindeki ödüllerin Ege Bölgesi programını Karşıyaka’da gerçekleştiriyoruz. Katkı koyanlara sanatçılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın