İzmirli yazılım ve tasarım firması 450.000 TL yatırım aldı

2009 yılında kurulduğundan bu yana özellikle girişimcilik ekosistemi ve pek çok kurumsal firma tarafından tercih edilen, bu şirketlerin internet projelerine yazılım ve tasarım hizmeti sunan Atölye15, Sina Afra’dan 450 bin liralık yatırım aldı.

Merkez ofisi İzmir’de bulunan şirket, bu yatırımla birlikte İstanbul ofisinin de kapılarını açtı. Şu anda yurtdışındaki müşterilerinin oranı yüzde 20 civarında olan Atölye15, bu ortaklıkla birlikte yurtdışındaki müşteri sayısını yüzde 50’nin üstüne çıkartarak, yazılım ve tasarım ihracatını artırmayı amaçlıyor.

Sina Afra’nın yüzde 15’lik pay karşılığında yaptığı 450 bin liralık yatırımı ile Atölye15’in piyasa değeri de 3 milyon liraya ulaştı. Halihazırda 18 kişinin çalıştığı şirket, gelen yatırımla birlikte insan kaynağına ağırlık vererek 2016 yılının sonunda 30 kişilik bir ekip haline gelmeyi hedefliyor.

Atölye15 hakkında
2009 yılında İzmir’de kurulan Atölye15, yerli ve yabancı pek çok müşterisine web ve mobil uygulama alanında tasarım ve yazılım hizmeti sunuyor. Müşterileri arasında Modanisa, Düğün.com, Fenersahada, Türk Ekonomi Bankası, TEDx, Etohum, Vargonen, Eleman.net, 3bFab, Etventure, Novastor, Botego gibi şirketlerin yanı sıra, Türkiye’nin önde gelen girişim hızlandırıcı ağlarının girişimlerine de hizmet vermeyi sürdürüyor. atolye15.com

Sina Afra hakkında
Sina Afra, Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş kulübü olan Markafoni’nin Kurucu Ortağı’dır. 2014 Mayıs’a kadar Sina Afra Markafoni grubunun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’suydu. Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Afra, aynı zamanda Melek Yatırımcı olarak 24 şirkete yatırım yapmış bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın