İzmir Cup’ta muhteşem final

İzmir Cup (2)2011 yılındaki finalde Marsel İlhan’ı yenerek şampiyonluğu kazanan Slovak tenisçi Lukas Lacko, bu kez Romen rakibini saf dışı bırakarak İzmir Cup tarihinde “çifte şampiyonluk” kazanan ilk isim olarak kayıtlara geçti.

Folkart ana sponsorluğunda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile düzenlenen “8. Folkart İzmir Cup”, İzmir’de 9 gün boyunca tenis rüzgarı estirdi. Korttaki ve televizyon başındaki seyircilere heyecanlı dakikalar yaşatan karşılaşmalar, Örnekköy’deki Ulusal Tenis Eğitim Merkezi’ndeki final maçı ile sona erdi. Şampiyonluğu, Romanya’dan Marius Copil’u mağlup eden Slovak Lucas Lacko kazandı.

Turnuvanın final maçını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ile birlikte seyretti. Final karşılaşması öncesi “tenisin sihirbazı” olarak bilinen İran kökenli Fransız Mansur Bahrami ile tenis şovmeni Faslı Younes El Aynaoui, minik tenisseverlerle bir gösteri maçı yaptı.

“2015 Folkart İzmir Cup” şampiyonluğu için karşı karşıya gelen Marius Copil ve Lucas Lacko, seyircilere heyecanlı saatler yaşattı. Finalde 27 yaşındaki Slovak tenisçi Lucas Lacko, Romen Marius Copil’i 6-3 ve 7-6’lık setlerle mağlup ederek şampiyon oldu.

84 dakika süren karşılaşma sonrası düzenlenen ödül töreninde Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, turnuvaya desteklerinden ötürü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na plaket verdi. 2011 yılında finalde Marsel İlhan’ı yenerek şampiyonluğu kazanan Lukas Lacko, İzmir Cup’ın tarihinde iki şampiyonluk kazanan ilk isim olarak kayıtlara geçti.

Bir Cevap Yazın