İhtiyaç sahibi 30 bin 824 aileye 6.2 milyon liralık yardım

İzmir Büyükşehir Belediyesi, muhtaç aileleri bu bayramda da unutmadı. 30 bin 824 aile için belirlenen 200’er TL’lik bayram yardımı, aile fertleri adına açılan banka hesaplarına yatırıldı.

Sosyal belediyecilik konusundaki örnek çalışmalarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, dayanışma ve paylaşma geleneğinin sürdürülmesi konusunda büyük önem taşıyan “bayram destekleri”ni Kurban Bayramı’nda da sürdürdü.
Bayram öncesinde İzmir’de yaşayan 30 bin 824 “ihtiyaç sahibi” aileye toplam 6 milyon 164 bin 800 liralık “Bayram yardımı” kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem yaşanacak olası izdihamları hem de yardım yapılan vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, aile fertleri adına açılan banka hesaplarına 200’er TL. yatırdı.

İhtiyaç sahibi aileler, http://www.izmir.bel.tr adresinden “Kurban Bayramı yardımları” bölümünü tıklayıp T.C. kimlik numaralarını girerek yardım sorgulaması yapabilecek. Yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, dar gelirliler ile şehit aileleri ve gazilerin yararlanacağı bu destek, aynı zamanda bayram öncesinde kent ekonomisine ciddi bir hareketlilik de getirecek.
Büyükşehir Belediyesi, yardım almaya hak kazanan ailelere birer mektup yazarak bilgilendirmede bulundu. Büyükşehir, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda da 30 bin 220 kişiye 6 milyon 44 bin liralık bayram parası dağıtmıştı.

Bir Cevap Yazın