İzmir’de Voleybol Şöleni

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen TSYD Voleybol Dostluk Kupası, 16-18 Ekim’de Arkas Spor, BAL Spor, Galatasaray ve Ziraat Bankası’nın katılımıyla yapılacak.

Turnuva için TSYD İzmir Şubesi’nde düzenlenen törenden konuşan TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş, şube olarak 3 yıldır aralıksız olarak yaptıkları futbol turnuvasını, İzmir’deki stat sorunu nedeniyle bu sene gerçekleştiremediklerini söyledi.

“TURNUVA, ÇEKİŞMELİ MAÇLARA SAHNE OLACAK”
Alsancak Stadı’nın müsabakalara kapatılmasının ardından geçen sene kriz yaşadıklarını hatırlatan Okumuş, “Futbol turnuvası düzenlemeye kalksak yine stat sorunu yaşayacaktık. Uzun süredir salon sporlarında turnuva yapma fikrimiz vardı, bu sezon öncesinde bunu uygulama fırsatını elde ettik. TSYD’nin misyonuna uygun olarak futbol dışındaki branşlara da kitlelerin ilgisini çekmek görevlerimizin arasında. Biz de bu sezon Erkekler Voleybol 1. Lig’den İzmirli takımlar Arkas Spor ve BAL Spor’un yanı sıra Galatasaray ve Ziraat Bankası’nın katılımıyla 16-18 Ekim’de Atatürk Voleybol Salonu’nda TSYD Voleybol Dostluk Kupası’nı düzenledik” dedi.

TSYD Voleybol Dostluk Kupası’nın çekişmeli maçlara sahne olacağını ifade eden Okumuş, “Turnuva hem ekiplerin hazırlık dönemi açısından hem de İzmirli voleybolseverler için bir fırsat olacak” diye konuştu.

TSYD İzmir Şubesi Asbaşkanı Suavi Yardımoğlu da basketbolda Pınar Karşıyaka’nın voleybolda da Arkas Spor’un yakaladığı başarılarla İzmir’in salon sporlarında bir adım öne geçtiğini, düzenlediklerini voleybol turnuvasının önemli mücadelelere sahne olacağını söyledi.

BİLETLER 5 TL
Turnuva hakkında bilgi veren şube saymanı Gökhan Özyurtlu da Atatürk Voleybol Salonu’nda oynanacak müsabakaların giriş ücretini 5 lira olarak belirlediklerini, turnuvanın daha ilk yılında takımların organizasyona büyük ilgi gösterdiğini kaydetti.

TURNUVA PROGRAMI
16 Ekim Cuma günü başlayacak turnuvada 3 gün boyunca 2’şer karşılaşma oynanacak. Organizasyon 18 Ekim Pazar günkü müsabakaların ardından düzenlenecek ödül töreniyle tamamlanacak. Turnuva programı şöyle:
16 Ekim Cuma:
16.00 Galatasaray-Ziraat Bankası
18.00 Arkas Spor-BAL Spor
17 Ekim Cumartesi:
16.00 Arkas Spor-Galatasaray
18.00 Ziraat Bankası-BAL Spor
18 Ekim Pazar:
15.00 BAL Spor-Galatasaray
17.00 Arkas Spor-Ziraat Bankası

Bir Cevap Yazın