Folkart İzmir Cup’ta Heyecan Başladı

Folkart İzmir Cup ATP Challenger turnuvasında eleme heyecanı başlarken, teklerde ana tablo eşleşmeleri de belirlendi. Milli tenisçi Marsel İlhan, İzmir’de 1 numaralı seribaşı olarak boy gösterecek.
Organizasyon kapsamında Gündoğdu Meydanı’ndaki etkinlikler de büyük ilgi görüyor. İzmir Örnekköy’deki Zübeyde Hanım Tenis Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen Folkart İzmir Cup ATP Challenger turnuvasında tekler ana tablo kuraları çekildi. Toplam 64 bin Euro ödüllü zorlu organizasyonda 5 Türk raket ana tablo mücadelesi verecek. Turnuvada daha önce üç kez final oynayan milli tenisçi Marsel İlhan, turnuvaya 1 numaralı seribaşı olarak katılıyor. Dünya sıralamasının 80. basamağında oturan Marsel, açılış turunda Belçikalı Yannick Mertens ile eşleşti.
Marsel’in yanı sıra Barış Ergüden, Barkın Yalçınkale, Altuğ Çelikbilek, Sarp Ağabigün de 32 sporcunun bulunduğu ana tabloda ter dökecek. Birinci turda Barış ile Sırp Ivan Bjelica; Barkın ile Slovak Lukas Lacko Altuğ ile Litvanyalı Laurynas Grigelis birbirine rakip olurken, Sarp ise elemelerden gelecek bir isimle karşılaşacak. Güçlü bir katılım listesine sahip Folkart İzmir Cup’ta ana tablo maçları 21 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

ELEMELERDE PERDE AÇILDI
Bu yıl 8. kez gerçekleşen turnuva eleme heyecanıyla start aldı. İlk gün 5 maçın oynandığı Folkart İzmir Cup’ta korta çıkan Türk raket Berk İliescu, başa baş bir oyun sergilemesine rağmen Japon rakibi Keisuke Numajiri’ye 6-4, 4-6, 6-3’lük setlerle mağlup olarak elendi. Yunan Stefanos Tsitsipas, Brezilyalı Gustavo Guerses, Fransız Constantin Belot ve Belaruslu Andrei Vasilevski, açılış gününde tur geçmeyi başaran diğer oyuncular oldu.

GÜNDOĞDU MEYDANI’NDA TENİS ŞENLİĞİ
Turnuva kapsamında maçların yanı sıra Gündoğdu Meydanı’na kurulan festival alanında da çeşitli aktiviteler gerçekleştiriliyor. İzmirliler şenlik alanında hem eğleniyor hem de çeşitli hediyeler kazanma şansı yakalıyor. Alanda sokak tenisi kortları, eğlenceli top atma oyunları da yer alıyor.
Etkinlikler kapsamında tenisi büyük küçük herkese sevdirmiş, bu sporun en eğlenceli isimlerinden birisi olan İranlı Mansour Bahrami ile Tunuslu Younes El Aynaoui, 26 Eylül Cumartesi günü saat 11.00’de Gündoğdu Meydanı’nda sokak tenisi etkinliğine katılarak İzmirlilerle tenis oynayacak. Efsane raketler, 27 Eylül Pazar günü de final karşılaşması öncesinde bir gösteri maçı yapacak.
Folkart İzmir Cup çerçevesinde ana tablo maçlarının başlayacağı 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren, Balçova Belediyesi Kaya Termal Meydanı, Göztepe İskele Durağı, Bornova Metro, Gündoğdu Meydanı Etkinlik Alanı, Mavişehir EGE PARK AVM, Karşıyaka İskele Durakları’ndan belirlenen saatlerde hareket edecek ücretsiz otobüsler ile tenis severlerin Zübeyde Hanım Tenis Eğitim Merkezi’ne ulaşımı sağlanacak.

Bir Cevap Yazın