Aktif yaşama pedal çevirdiler

Bisiklet Turu (3)Karşıyaka Belediyesi, Avrupa’nın birçok ülkesinde kutlanan ‘Hareketlilik Haftası’ kapsamında ‘Bisiklet Turu’ düzenledi. Büyük ilgi gören etkinlikte 300 katılımcı ‘aktif ve sağlıklı yaşam’ için pedal çevirdi.

BİSİKLET TUTKUNLARI BULUŞTU
Bisiklet kullanımını özendirmek ve yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, 7’den 77’ye her yaştan bisiklet tutkununu ‘Karşıyaka Bisiklet Turu’nda buluşturdu. Avrupa ülkelerinde eş zamanlı olarak kutlanan ‘Hareketlilik Haftası’ (Move Week) nedeniyle düzenlenen tura, yaklaşık 300 kişi katıldı.

6 KİLOMETRELİK GÜZERGAH
Anayasa Meydanı’ndan başlayan turda katılımcılar, Cemal Gürsel Caddesi’ni takip ederek Karşıyaka Spor Salonu’na (Mavişehir Arena) kadar, 6 kilometrelik güzergâhta pedal çevirdi. Vatandaşları daha hareketli ve aktif bir yaşama yönlendirmek, hem sağlık hem de çevre için bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla düzenlenen organizasyon yaklaşık bir saat sürdü.

Bisiklet Turu (2)ALTERNATİF ULAŞIM ARACI
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Aktif Şehir unvanlı Karşıyakamızda, alternatif ulaşım aracı olarak bisiklet kullanımını özendirmek ve yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Bu amaçla düzenlediğimiz Bisiklet Turu’na katılan ve örnek olan herkesi kutluyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın