POP MÜZİK DÜNYASINA BULUT DUMAN BOMBA ETKİSİYLE DÜŞTÜ!

 

bulut duman“İki Aşık İki Düşman”da Zeynep Dizdar, Aşkın Tuna, Deniz Erten, Güven Baran, Erdem Kınay ve Ozan Doğulu gibi başarılı isimlerler çalıştı. Proje, şarkı sözlerinden müzik direktörlüğüne, klipten fotoğraf çekimi ve kostümlere kadar özen gerektiren her alanda BULUT DUMAN imzasını taşıyor!

MÜZİSYENLER
Albümde yer alan “Aşk Harbi” adlı şarkının sözleri Bulut Duman’a, bestesi ise Pedram Shakouri’ye ait. “İki Aşık İki Düşman”, “İşte Öyleyim”, “Mercimeği Fırına Vercez”, “Vuslat”, “Sol Yanım”, “Kül”, “Deniz Kum Güneş”, “Kehanet”, “Tek Gecelik”, “Pembe Balon” ve “Aşk Harbi” club versiyonu olmak üzere 11 şarkının söz ve müzikleri BULUT DUMAN’a ait.
“Mızrak” şarkısının sözleri Zeynep Dizdar’a, “Aşkımla Döverim” şarkısının sözleri Aşkın Tuna’ya, müziği ise Güven Baran’a ait. Sözü müziği Deniz Erten’e, düzenlemesi Erdem Kınay’a ait “Biçilmiş Kaftan” albümün çıkış şarkısı. Söz ve bestesi Bulut Duman’ a ait olan “Mercimeği Fırına Vercez” adlı şarkının düzenlemeleri Ozan Doğulu’ya, “Acı Var mı?” ve “Takvim” şarkısının söz ve bestesi ise Kerem Güneş’e ait.

“İKİ AŞIK İKİ DÜŞMAN” FARKI!
* Erken müzik etiketiyle, Bulut Duman yapımcılığında dijital platformda ve tüm müzik marketlerde yerini alan “İKİ AŞIK İKİ DÜŞMAN”ın ilk baskısı 10.000 adet yapıldı.
* Bulut Duman söz vemüzik yazarlığının yanı sıra albüm çekimlerinde giydiği kostümlerin de tasarımcısı. Kendi markası olan BLTD MAN ve BLTD WOMAN ile kısa bir süre sonra Türkiye’deki AVM’lerde yerini alacak.

ÇIKIŞ ŞARKISI “BİÇİLMİŞ KAFTAN”IN KLİBİ HAKKINDA!
Bulut Duman Türkiye’nin en yüksek bütçeli klibini “Biçilmiş Kaftan”a çekti.
* Albümün ilk klip şarkısı “Biçilmiş Kaftan”ın çekimlerinde Burcu Erdağan ile birlikte yönetmen koltuğuna oturan Bulut Duman, Türkiye’nin en iyi kliplerini çekmeye kararlı.

* 140.000 TL’lik maliyetiyle Türkiye’nin en yüksek bütçeli kliplerinden birisine sahip olan şarkının düzenlemesi Erdem Kınay’a, söz ve müziği Deniz Erten’e ait.
* Platoya dev bir çatı oda dekoru kurularak duvarlara dev manyetik şeritler yerleştirildi. Bulut Duman’ın kıyafetinin içine yerleştirilen mıknatıslarla oda dekorunun duvarında şarkı söyleyip dans etmesi sağlandı.
* Çekimler, film sokağı platolarında 80 kişilik bir ekiple iki gün süren çalışmayla tamamlandı. Çekimlerin tamamlanmasının ardından 40 gün boyunca bilgisayarda visual efektler ve montaj yapıldı. Klibin visual efekt direktörlüğünü de yine sanatçının kendisi yaptı.
*Albüm şarkıları sanatçının resmi Youtube kanalında 2 hafta gibi kısa bir sürede toplamda 4,000,000 izlenmeye yaklaştı.

ALBÜM FOTOĞRAFLARI
Çekimleri Coşkun Turgut tarafından yapılan albüm fotoğraflarında, birbirinden farklı 12 ayrı Bulut Duman görüyoruz. Her bir fotoğraf için ayrı saç-sakal tasarımı ve kostüm kullanıldı. Özel tekniklerin ve ışık sisteminin kullanıldığı çekimler, kostümler dâhil yaklaşık 20.000 TL’ye mal oldu. Albüm fotoğraflarının konsepti de yine sanatçının kendisi tarafından belirlendi.

SOSYAL MEDYADA BULUT DUMAN
• Albümdeki “Sol Yanım” ve “Vuslat” adlı şarkılara Bulut Duman sadece internette yayınlanmak üzere çektiği video klipler, Youtube’da promosyonsuz olarak 3 milyon kişi tarafından izlendi.

• Twitter, Instagram ve Facebook’ta yaklaşık 1.500.000 kişi tarafından takip ediliyor.

BULUT DUMAN Kimdir?
1990 yılında Almanya’nın Hamburg şehrinde dünyaya geldi. Selanikli bir ailenin en küçük üyesi olan Bulut, 12 yaşında bir tiyatro topluluğuna katılarak yaklaşık 200 kez sahneye çıktı. Müzik eğitimine ilk kez güzel sanatlar lisesine hazırlanırken başladı. Lise eğitimini Muğla’da tamamladı. On parmağında on marifet olan genç sanatçı, yüksek öğrenimini sürdürürken Berktay Akyıldız’dan da müzik eğitimi alıyor. Yazımını sürdürdüğü “BİRAZ KONUŞALIM MI?” adlı kitabını yakın zamanda çıkarmaya hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın