KOMŞU’DAN BİRBİRİNDEN GÜZEL LEZZETLERİ BİRARADA BULUŞTURAN IMAM BAILDI

imam_tria_kapakImam Baildi artık sadece Akdeniz’in güneydoğusundan lezzetli bir yemek değil, Yunan ezgilerini ve Balkan müziklerini buluşturan eğlenceli bir grubun ismi.

Birbirinden güzel melodiler üzerine hip-hop, rumba ve samba renkleri ekleyen ve Akdeniz müziklerini nostaljik soslarla süsleyen Imam Baildi yepyeni stüdyo albümleri ‘Imam Baildi 3’ ile bizlerle buluşuyor.

Fas ezgilerinden esintilerle kaydedilen “Rider” şarkısı, cha cha ve mariachi tarzlarını buluşturdukları “Argosvinis Moni” parçası ve kıpır kıpır dansa çağıran “Baila Ciftetelli” şarkılarının ön plana çıktığı albümde Imam Baildi yine zengin müzikler ile karşımıza çıkıyor.

2007’de grubun ismini taşıyan ilk albümlerini yayımladıktan ve müziklerini “global pop” olarak tanımladıktan sonra “The Imam Baildi Cookbook” albümlerinde LA hip-hop sanatçıları Delinquent Habits ve İspanyol grup Ojos de Brujo’dan Maxwell Wright ile ortak çalışan ekip yine farklı dinamik bir albümle geri dönüyor.

Bugüne kadar Massive Attack, Ojos De Brujo, Gogol Bordello gibi önemli grupların konserlerinde ön grup olarak sahne almalarıyla hayran sayısı inanılmaz bir hızla yükselen Imam Baildi, dünya müziğinin yeni yıldızları olarak dünyanın en prestijli festivallerinde sahne alıyor.

Pasion Turca’nın ilk kez 2009 yılında olağanüstü konserlerle Türkiye’ye sunduğu Orestis ve Lysandros Falireas kardeşler tarafından 2005 yılında kurulan Imam Baildi, buzuki, elektro swing, Yunan kökleri, hip-hop, mambo, bir tutam Balkan müziğini bir kasede karıştırdıkları tarifleri ile süsledikleri “Imam Baildi 3” albümü EMI Müzik Türkiye’nin dağıtımı ve Pasion Turca etiketiyle tüm müzik marketlerde!

Bir Cevap Yazın