Ünlü isimler Karşıyaka’dan dünyaya barış çağrısı yapacaklar

Tarık_AkanKarşıyaka Belediyesi; terör saldırılarının yaşandığı ve şehit haberlerinin ardı ardına geldiği bu süreçte, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü anlamlı bir etkinlikle kutlayacak. Başta Tarık Akan, Rutkay Aziz ve Ataol Behramoğlu olmak üzere, pek çok ünlü isim, şiirler okuyarak, hem Türkiye’ye hem de dünyaya barış mesajı verecek. Etkinlik yarın (Salı) saat 19.00’da belediye binası önündeki Sessiz Kortej ile başlayacak. Ünlü isimler, 20.30’da ise Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıkarak barış şiirleri okuyacak.

TARIK AKAN VE RUTKAY AZİZ DE KATILACAK
Karşıyaka Belediyesi tarafından hazırlanan 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliğinde bu yıl ünlü isimler, önemli şairler, yazarlar, ses ve sinema sanatçıları sahne alacak. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda, 20.30’da gerçekleşecek muhteşem geceye; Tarık Akan, Rutkay Aziz, Timur Selçuk, Ataol Behramoğlu, Tuna Kiremitçi, Nebil Özgentürk, Metin Uca gibi ünlü sanatçılar katılacak. Romanya ve Fransa’dan ise Nikolae Dabija, Sofia Nazaridze, Nouri Jarah, Carolina Bologan ve İon Deaconescu gibi isimler de şiirler okuyarak önce Türkiye’ye sonra da dünyaya barış mesajları verecek. Programın öncesinde ise yine sanatçıların katılımıyla saat 19.00’da belediye önünde kortej yürüyüşü yapılacak.

rutkay_azizŞİİRLER VE BELGESEL
Gecede ayrıca; Düş Gezginleri, Haluk Şahin, Haluk Çetin, Nilüfer Akdoğu, Evrim Keskin Özülgen, Kemal Anadol, Tuğrul Keskin, Namık Kuyumcu katılacak. Sunuculuğu ise Gülsen Tuncer ile Altan Gördüm yapacak. Etkinlikte belgesel gösterimleri de salonu dolduran Karşıyakalılara sunulacak.

Bir Cevap Yazın