ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YIL SERGİSİ

Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılında İzmir Optimum Outlet Alışveriş Merkezi Çanakkale destanının şanına yakışır bir sergiye ev sahipliği yapıyor. “Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi” Optimum ziyaretçilerini Çanakkale Boğazı’ndan Gelibolu’ya kadar uzanan tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Ajans 2023 ve Dünya Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından oluşturulan müzede Çanakkale Savaşları’nda kullanılan savaşa dair askeri objeler, döneme ait üniformalarla giydirilmiş askerler, Çanakkale’yi yansıtan özel maketler ve 100 yıl öncesinin fotoğrafları sergileniyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı’na kadar ücretsiz olarak gezilebilecek sergi, ziyaretçilere dönem ruhunu yeniden yaşatıyor.

Optimum Outlet Alışveriş Merkezi ziyaretçilerine Çanakkale’de yaşananlara tanık olma imkanının verildiği müzede ayrıca uzmanlar özel anlatımları ile Çanakkale Destanı’nın ruhunu yeniden yaşatıyor. Çanakkale Savaşı’na ait gerçek fotoğrafların sergilendiği 100. Yıl Müzesi ziyaretçileri tarihte anlamlı bir yolculuğa çıkarırken, insanlık tarihinin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı savaşın tüm kahramanlarını da 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde anma imkanı veriyor.

Çanakkale Savaşı’nın bilinmeyenlerini keşfetmeye davet eden müzede özellikle çocuklar ve gençler için hazırlanan maketler, çizgi romanlar ve kutu oyunları büyük ilgi görüyor.

Bir Cevap Yazın