Kurs bitti sıra sergide

FOLKART Gallery’nin minik öğrencilerin yaz tatillerini öğrenip eğlenerek geçirmeleri için hazırladığı resim kursu sona erdi. Kursu bitiren 89 öğrencinin resimleri Folkart Gallery’de sergilendi.

Folkart Gallery’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında ana sınıfı ile 4.sınıf arasındaki öğrencilere yönelik olarak düzenlediği resim kursu sona erdi. Yaklaşık 2,5 ay süren kurs sonunda 89 öğrenciye başarı belgeleri Folkart Gallery’de düzenlenen bir tören ile verildi. Törene Folkart Genel Müdürü Metin Sancak ile minik öğrenciler ve aileleri katıldı. Minik ressamlara başarı belgeleri ile birlikte Folkart tarafından Çeşme Kadıovacık Mevkii’nde oluşturulan “Folkart Korusu”nda adlarına dikilen ağaçların sertifikaları da verildi.

İsabetli karar vermişiz
Folkart Gallery’i yaz aylarında çocuklara emanet etmekle isabetli bir iş yaptıklarını dile getiren Folkart Genel Müdürü Metin Sancak, “Daha başlangıçta kontenjanı arttırmak zorunda kalmıştık. Bu talep bile aslında başarılı olacağımızı gösteriyordu ancak ilk kursumuzun sonuna geldiğimizde ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi daha iyi anladık. Minik öğrenciler kurs boyunca diledikleri gibi resim çizdiler. Kursun bu kadar başarılı olması önümüzdeki yıllarda da sürdürme kararımızı pekiştirdi” dedi.

Doğa sevgisi
Teması doğa sevgisi ve ağaçlar olan kurs boyunca minik öğrenciler gözlem yapmayı, ağaçları tanımayı, kağıtları ve malzemeleri verimli kullanmayı öğrendi. Kurs boyunca pastel, akrilik ve suluboya ile çalışan minikler son haftayı oyun hamuru ile istedikleri bir figürü yaparak geçirdi. Folkart Gallery gibi bir mekanda resim eğitimi almanın çocuklar için büyük bir deneyim olduğunu anlatan İzmirli Ressam Hale Gökalpsezer, “Kurs boyunca çocukların mutluluklarına tanık olduk. Çok yetenekli miniklerle tanışma imkanı bulduk. Kursun konsepti doğa, ağaç sevgisi ve çevre bilinci idi amacımıza da ulaştık” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın