Çeşme’de Oteller ve Plajlar Dolup Taşıyor

Kum, deniz ve güneşin tadını çıkarmak isteyen tatilciler, hafta sonunun yanı sıra hafta içi de İzmir’in Çeşme ilçesine akın ediyor.
İzmir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan Çeşme, hızlı bir sezon yaşıyor. Yerli ve yabancı turistin akın ettiği Çeşme’de sahiller, sadece hafta sonu değil hafta içi de dolup taşıyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle soluğu Çeşme’nin sahillerinde alan tatilciler, Ilıca, Aya Yorgi, Boyalık, Alaçatı ve Çeşme merkezinde keyifli bir vakit geçiriyor. İlçede özellikle otel ve pansiyonlar hafta sonu yüzde yüz doluluk oranına ulaşıyor. Corendon Group otelleri Miplaya ve Solto yüzde yüzlük doluluk oranıyla bölgenin en fazla tercih edilen otellerinden olmaya devam ediyor.

Eylül sonuna kadar ilçede hareketliliğin yaşanacağını belirten Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, “Her kesime hitap eden Çeşme’de sezon verimli geçiyor. Tatilcisi, esnafı, otelcisi ve çalışanları olarak herkes memnun. Hava böyle devam ederse hareketlilik Ekim’i bulur” dedi.

Bir Cevap Yazın