Adnan Saygun’da “yaz sineması” keyfi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “yaz klasiği” haline getirdiği “Yeniden Sinematek” etkinlikleri, Havagazı Fabrikası’nın ardından Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne de gösterime girdi. Dünya sinemasının seçkin filmlerini İzmirlilerle buluşturan sinematek programlarının AASSM’deki ilk gösterimi, bölgede oturan vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

İzmir’in kültürel yaşamının vazgeçilmez renklerinden biri haline gelen “Yeniden Sinematek” etkinlikleri, bu yaz yine birbirinden güzel filmleri sinema tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda her Çarşamba yapılan gösterim mekanına İzmir’in en prestijli sanat merkezi olan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) de eklendi. Yönetmenliğini Afia Nathaniel’in yaptığı Pakistan yapımı Dukhtar (Kızım İçin) filmi, AASSM’de sinemaseverlerle buluştu. Merkezdeki ilk gösterime, bölgede oturan vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki Sinematek programında, 2 Eylül tarihinde, en iyi animasyon dalında 2015 Oscar’ına aday olan Japonya yapımı Prenses Kaguya Masalı, 23 Eylül’de ise yönetmenliğini Noah Baumbach’ın yaptığı Amerikan yapımı While We Are Young filmleri yer alacak.

Bir Cevap Yazın