Yeraltı otoparkı ‘ilaç’ olacak

Her geçen gün çoğalan otopark sorununa bir nebze de olsa çözüm üretmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, Girne- Eski Lunapark Alanı altındaki yeraltı otoparkını hizmete açtı. Başkan Akpınar “Otopark sayısını artırmak için her bölgede çalışmalarımız var” dedi.

ESKİ LUNAPARK’IN ALTINDA
Artan otopark ihtiyacı ve buna bağlı olarak yaşanan trafik sıkışıklığına çözüm üretmek için kentin farklı bölgelerinde projeler üreten Karşıyaka Belediyesi, Bahriye Üçok ve Girne bulvarlarının kesiştiği noktada, eski Lunapark alanının altındaki yeraltı otoparkını hizmete açtı. 90 araç kapasitesiyle hizmet verecek olan otopark, bölgedeki park sorununa bir nebze de olsa çözüm olacak.

SORUNA ÇARE OLACAK
Girne Yeraltı Otoparkı, abone ve günlük kullanımlar için hizmet verecek. Park alanı, kameralarla 24 saat gözetim altında tutulacak, modern havalandırması bulunacak ve özel güvenlikle korunacak. Otopark ücretleri ise; 0-6 saat arası 3.5 TL, 0-12 saat arası 5.5 TL, 0-24 saat arası 10 TL, aylık abonelikler 120 TL olacak.

“PARK SORUNU İÇİN HER BÖLGEDE ÇALIŞIYORUZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Büyük kentlerin en önemli sorunlarından biri de otopark eksikliğidir. Bu sıkıntıyı giderebilmek için ilçemizin farklı bölgelerinde çalışmalarımız sürüyor. Eski Lunapark Alanı’nın altında açılan park alanı bölge trafiğini bir nebze de olsa azaltacaktır” dedi. Karşıyakalılar ise otoparkın açılmasından son derece memnun olduklarını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın