Meles’te “beton” operasyonu

Geçtiğimiz yıl Meles Deresi zemininin 13 bin metrekaresini betonlayan İZSU, kalan 17 bin metrekarelik bölümde de betonlama çalışmalarına başladı. Çalışmalar, özellikle yaz aylarında artan sıcaklıkların dere tabanında biriken malzemelerde koku yaratmaması ve rahatlıkla temizlenebilmesi için büyük önem taşıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent tarihinde önemli bir yeri olan ve ünlü ozan Homeros’un kıyısında yaşadığı Meles Deresi’ndeki iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl Sümerbank Köprüsü ile viyadük ayakları arasında kalan kısımda 13 bin metrekarelik balçık zemini betonla kaplayan İZSU, şimdi de viyadük ayakları ile DLH binaları arasında kalan 17 bin metrekarelik bölümde betonlama çalışmalarına başladı. Çalışmalar, özellikle yaz aylarında artan sıcaklıkların dere tabanında biriken malzemelerde koku yaratmaması ve iş makineleri ile daha kısa sürede temizlenebilmesi için yürütülüyor. Böylelikle 3 ay süren rutin temizlik çalışmalarının çok daha kısa sürede tamamlanacağı belirtildi. Yağışlı dönemin ardından Mayıs ayında Meles ve Arap derelerinde temizlik çalışmalarına başlayan İZSU ekipleri, dere temizlikleri ve zemin iyileştirme çalışmaları kapsamında Meles ve Arap Deresi’nden 30 bin ton malzeme çıkardı.

Bir Cevap Yazın