Karşıyaka’da gün sporla başlıyor

Karsiyaka_9411Kış aylarında düzenlediği kurslarla binlerce kişiye spor yapma imkanı sunan Karşıyaka Belediyesi, yaz günlerinde de her yaştan Karşıyakalıya sahilde spor yaptırıyor. 3 ayda yaklaşık 3 bin vatandaşın katıldığı ücretsiz uygulama, güne zinde başlamak isteyenler için yaz sonuna kadar devam edecek.

HEM SAĞLIK HEM EĞLENCE
Karşıyaka Belediyesi tarafından geçtiğimiz Nisan ayında başlatılan sahilde sabah sporu uygulaması, hem eğlenceli vakit geçirmek hem de sağlıklı kalmak isteyen Karşıyakalılardan büyük ilgi gördü. Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda; her salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri gerçekleşen etkinliğe bugüne kadar yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

UZMAN EĞİTMENLER
Ramazan Ayı nedeniyle verilen aranın ardından tekrar başlayan ücretsiz uygulama, Karşıyaka Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşiyor. Açık havada spor keyfi için sabah saat 09.00’da Bostanlı Rekreasyon Alanı’nda buluşan Karşıyakalılar, açma – germe, aerobik ve step yapıyor, sağlıklı yaşam için form tutuyor.

KARŞIYAKALILAR ÇOK SEVDİ
Sabah sporu uygulamasıyla farklı insanlarla tanışma ve sosyalleşme imkanı da bulan vatandaşlar, “Temiz havada, deniz kenarında spor yapmak büyük bir keyif. Hocalarımızla çalışarak bilinçli şekilde spor yapıyor, güne zinde ve mutlu başlıyoruz. Bizler için bu güzel ortamı yaratan Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”
Sporu teşvik etmek ve daha fazla insanın spor yapabilmesini sağlamak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise “Spor kenti Karşıyakamızda her yaştan ve her branşta sporun destekçisiyiz. Kış aylarında ücretsiz kurslarımızla binlerce kişiye spor yapma imkanı sunduk. Bahar ve yaz ayları için de sporu sahilimize taşıdık. Kış dönemine kadar devam etmesini planladığımız sabah sporu uygulamamıza tüm Karşıyakalıları bekliyoruz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın