1.5 milyon liralık “spor desteği”

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde devlet okullarına 1.5 milyon liralık spor malzemesi desteğinde bulunacak. Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanacak protokol kapsamında ayrıca, ihtiyaçlı okullara yeni spor alanları kazandırılacak, mevcut spor alanları iyileştirilecek.

Çocukların ve gençlerin spor olanaklarına katkı koymak amacıyla devlet okullarına destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde de yardımlarını sürdürecek. Geçtiğimiz yıllarda ihtiyaçlarına göre okulları 40 farklı kalemde spor malzemeleriyle donatan Büyükşehir Belediyesi, 2014-2015 eğitim öğretim döneminde sınırlarına yeni bağlanan ilçeleri projeye dahil etmişti. 2014-2015 döneminde 1165 okula 600 bin TL spor malzemesi yardımında bulunan Büyükşehir Belediyesi, 2015-2016 eğitim döneminde bu desteğin kapsamını daha da genişletti. Yeni bağlanan ilçelere ve devlet yatılı okullarına öncelik verilecek yardımlarda, 1455 devlet okuluna 1.5 milyon TL’lik spor malzemesi desteği sağlanması hedeflendi.

Hem malzeme hem alt yapı

Çocuk ve gençleri spora yönlendirmek ve spor altyapılarının oluşması için Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalayacağı protokol çerçevesinde yardımlarının kapsamını daha da genişletmeye hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, spor malzemesinin yanı sıra ihtiyaçlı okullara yeni spor alanları kazandırırken mevcut spor alanlarını da iyileştirecek. Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda, okullardaki spor alanlarında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında düzenlenecek spor kurslarına da malzeme desteği verecek.

Bir Cevap Yazın