Onlar Engelsiz İzci

s424040İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından izcilik eğitimi verilen engelli gençler, Gümüldür’deki yaz kampında gönüllerince eğlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde izcilik eğitimi alan engelli öğrenciler, derslerde öğrendiklerini uygulamak ve izci kardeşleriyle kaynaşmak amacıyla “Engelsiz İzciler Kampı”nda bir araya geldi. Gümüldür’de düzenlenen yaz kampına, engelli izciler, aileleri ve yaşıtları engelsiz bireyler olmak üzere yaklaşık 100 kişi katıldı. Sabah erken saatlerde kalkarak spor yapan, yüzen, gün içinde de resim, heykel ve yaratıcı drama çalışmalarına katılan engelli izciler, kampta unutamayacakları bir yaz tatili geçirdi.

Kamp ateşi yakıldı

Ünlü sanatçı Şener Şen’in “Hababam Sınıf Tatilde” filmindeki sesi ve Hababam Sınıfı müziği eşliğinde her sabah saat 07.00’da kalkan yavrukurtlar, güne sporla başladı. İzcilerin “Sabah Kalk”, “İzci Şendir Arkadaş” şarkılarını da söyleyen yavrukurtlar, daha sonra sabah teftişine hazırlandı. İzci liderleri tarafından çadırlar tek tek gezilerek selam duruldu. Engelli izciler kamp boyunca denize girerek; resim, heykel yaparak ve yaratıcı drama çalışmalarına katılarak hem keyifli hem de kaliteli zaman geçirdi. Hep birlikte yemekler yendi, sohbetler edildi. Kampın son akşamı ise farklı bir telaş yaşandı. İzci kıyafetlerini giyen yavrukurtlar, kamp ateşi yakmak için sahilin yolunu tuttu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanı Aytuğ Balcıoğlu ve Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Mahmut Akın’ın da katıldığı etkinlikte ateşin çevresinde bir araya gelen “Engelsizciler Oymağı” izci şarkıları söyledi; şiirler okudu ve gösteri yaptı.

İzmirli Engelsizciler’in, 27 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Sakarya’da düzenlenen uluslararası izcilik kampına katılacakları belirtildi.

Bir Cevap Yazın