Karşıyaka’dan Anadolu’ya dostluk eli uzandı

Karsiyaka_8754Anadolu’nun farklı il ve ilçeleriyle dayanışma ruhunu güçlendirmek ve kardeş kentlerin sosyal eksiklerini tamamlayabilmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Niğde ve Karaman’a yardım elini uzattı.

Çöp konteynerlerinden banklara, fitness aletlerinden çim biçme makinelerine kadar çok sayıda ihtiyaç malzemesi, belediye araçlarıyla yerlerine ulaştırıldı.

MECLİSTE OY BİRLİĞİ

Karşıyaka Belediyesi, Niğde’nin Kemerhisar ve Karaman’ın Akçaşehir belediyelerinden gelen destek taleplerini yanıtsız bırakmadı. Karşıyaka Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile alınan kararla; Kemerhisar’a 40 adet 700 litrelik çöp konteyneri, açık alan fitness aletleri, park aydınlatma direkleri, çöp kutuları, pergoleler, banklar, panel çit, çeşitli çalı grubu bitkiler, çim tohumu ve çim biçme makineleri gönderildi. Ayrıca, Kemerhisar Belediyesi için 2 adet peyzaj düzenleme projesi hazırlanacağı belirtildi.

PROJE DESTEĞİ

Karaman’ın Akçaşehir Belediyesi’ne de 4 adet peyzaj düzenleme projesi tasarlayacak olan Karşıyaka Belediyesi, kasabadaki bir park alanının yapımını da üstlendi. İlçeye, oyun ve spor grupları gönderildi. Karşıyaka Belediyesi bu desteklerle, Kemerhisar ve Akçaşehir’in daha yeşil, düzenli ve modern bir görünüme kavuşturulmasına katkı sağlamış olacak.

“DAYANIŞMA RUHU”

Karşıyaka Belediyesi olarak ‘dayanışma ruhu’ ile hareket ettiklerini belirten Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Sosyal belediyecilik anlayışımızla her alanda sürdürdüğümüz dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerimizi Karşıyakamızın dışına da taşımaya gayret gösteriyoruz. Özellikle Anadolu’daki belediyelerimizden gelen talepleri gücümüz ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Son olarak Niğde ve Karaman’ın beldeleriyle güzel bir dostluk köprüsü kurmanın mutluluğunu yaşadık. Her zaman ihtiyacı olanlara destek vermeye devam edeceğiz ve dayanışma ruhumuzu hep canlı tutacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın