Potada Kaf-Kaf’a Zorlu Rakipler

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde şampiyon olan ve Euroleague’de mücadele etmeye hak kazanan Pınar Karşıyaka’nın rakipleri belli oldu. Yeşil-kırmızı ekibin genel menajeri Selim Çınar, ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.
Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin son şampiyonu Pınar Karşıyaka, Turkish Airlines Euroleague’de C Grubu’nda mücadele edecek. Grupta Barcelona Lassa, Panathinaikos, Lokomotiv Kuban, Zalgiris Kaunas ve Stelmet Zielona Gora takımlarıyla mücadele edecek olan Kaf-Kaf’ın genel menajeri Selim Çınar, “Zorlu bir grup, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.
Şampiyonluğun ardından dağılan kadro yerine oluşturulacak yeni takım hakkında da bilgiler veren Çınar, “Geçen seneden bu seneye çok büyük bir değişiklik olacak. Şampiyonluğun ardından çok hızlı bir sürece girdik. Yine güçlü bir yapı oluşturacağız. Son yıllarda sahaya yansıttığımız basketbolu aratmayacak, aynı mücadeleyi gösterecek bir kadro oluşturacağız” diye konuştu.
Hedeflerinin Euroleague’de tur atlamak olduğunu belirten Çınar, “Heyecanımız çok büyük, kulüp ve camia olarak yeni bir eşikten geçiyoruz. Bu ekipleri Karşıyaka’ya getirmek heyecanımızı daha da arttırıyor. Öncelikli hedefimiz bu grubu geçip adım adım yolumuza devam etmek” açıklamasını yaptı.

Bir Cevap Yazın