Herkes bayram etsin diye…

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi 30 bin 220 muhtaç aileye 200’er TL dağıtıyor. Vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, bayram paralarının yine aile fertleri adına açılan banka hesaplarına yatırıldığı ve 13 Temmuz Pazartesi gününden itibaren çekilebileceği bildirildi.

Sosyal belediyecilik konusunda çalışmalarıyla öne çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, dayanışma ve paylaşma geleneğinin sürdürülmesi konusunda büyük önem taşıyan “bayram destekleri”ni Ramazan Bayramı’nda da sürdürüyor.

Bayram öncesinde İzmir’de yaşayan 30 bin 220 “ihtiyaç sahibi” aileye toplam 6 milyon 44 bin liralık “Bayram yardımı” kararı alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem yaşanacak olası izdihamları hem de yardım yapılan vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, aile fertleri adına açılan banka hesaplarına 200’er TL. yatırdı.

İhtiyaç sahibi aileler, http://www.izmir.bel.tr adresinden “Ramazan Bayramı yardımları” bölümünü tıklayıp T.C. kimlik numaralarını girerek yardım sorgulaması yapabilecek ve 13 Temmuz Pazartesi gününden itibaren, kendilerine bildirilen banka şubesine giderek adlarına açtırılan hesaptan 200’er TL’lik bayram yardımlarını alabilecek. Yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, dar gelirliler ile şehit aileleri ve gazilerin yararlanacağı bu yardımlar, aynı zamanda bayram öncesinde kent ekonomisine ciddi bir hareketlilik de getirecek.

Büyükşehir Belediyesi, yardım almaya hak kazanan ailelere birer mektup yazarak bilgilendirmede bulundu. Büyükşehir, geçtiğimiz yıl da 26 bin 150 kişiye 5.2 milyon TL. bayram parası dağıtmıştı.

Bir Cevap Yazın