Gümüşlük Festivali’ne KODA damga vurdu

GÜMÜŞLÜK KLASİK MÜZİK FESTİVALİ ANTİK TİYATRO’DA BAŞLADI
GÜMÜŞLÜK KLASİK MÜZİK FESTİVALİ ANTİK TİYATRO’DA BAŞLADI

Uluslararası düzeyde bu yıl 12’nci kez gerçekleştirilen Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin, Bodrum Antik Tiyatro’daki galasına Karşıyaka Oda Orkestrası damga vurdu. Şef Rengim Gökmen’in yönetiminde, Piyanist Gülsin Onay’la birlikte sahne alan KODA, binlerce sanatsever tarafından ayakta alkışlandı.

ANTİK TİYATRODA UNUTULMAZ GALA

Her yıl birbirinden ünlü isimleri Bodrum’a getiren Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu yıl 12’nci kez kapılarını açtı. Festivalin ilk konukları dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay, trompet sanatçısı Cem Sevgi ve Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası oldu. Klasik müzik severlerin yoğun ilgisi ile başlayan ve 2 saat süren konser, izleyicilere unutulmaz bir gala gecesi yaşattı.

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Programın sonunda Piyanist Gülsin Onay ve Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Karşıyaka Oda Orkestrası sanatçıları ayakta alkışlandı. KODA, izleyicilerin yoğun isteği üzerine bir parça daha çalarak geceyi sonlandırdı. Rengim Gökmen, KODA’nın yaratıcısı Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkürlerini iletti.

Konseri izleyenler arasında Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın yanı sıra; Gazeteci Can Dündar, Hıncal Uluç, Muğla Büyükşehir Başkan Yardımcısı Cumhur Yaka, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon yer aldı.

“GURUR DUYUYORUM”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Türkiye’de, bir ilçe belediyesi olarak ilk kez Oda Orkestrası kurduğumuzda, sanat adına önemli bir işi başardığımızı biliyorduk. Bu başarının meyvesini Gümüşlük Festivali’nde aldık. Başta Şef Rengim Gökmen olmak üzere, tüm sanatçılarımızla gurur duyuyorum. Ulusal ve uluslararası pek çok festivalde artık KODA da yer alacak” dedi.

Bir Cevap Yazın