“BAŞARIMIZIN SIRRI GENÇ, DİNAMİK VE İŞİNİ AŞKLA YAPAN BİR EKİP OLMAMIZDIR“

Emrah Demirpolat (1)Otomotiv sektöründeki 50 yıllık tecrübesi ile başarılarına başarı katan ve Güney Kore’li SsangYong markasının yetkili bayisi YMY Otomotiv, müşterilerine satış, servis, yedek parça ve ikinci el satış hizmeti vermektedir. İzmir YMY Otomotiv’in Satış Müdürü Emrah Demirpolat ile SsangYong markası ve otomotiv sektörü hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

YMY Otomotivi tanıyabilir miyiz?
Otomotiv sektöründe ki yarım asırlık tecrübesiyle, bir Nihat Şahsuvaroğlu kuruluşu olan YMY Otomotiv, ‘%100’ koşulsuz müşteri memnuniyeti ve ‘%100’ yedek parça bulunurluğu stratejisini kendisine ilke edinmiş, 4×4 uzmanı Güney Koreli SsangYong’un SUV, MPV, Pick-Up ve şimdi de Crossover segmenti araçlarını İstanbul (Avcılar, Yenibosna, Tuzla, Maltepe), Bursa, Erzurum, Mersin, Antalya, Adana, Ankara, Tekirdağ, Trabzon Ve İzmir’de bulunan modern plazalarımızda, “Satış”, “Servis”, “Yedek parça” ve “İkinci El Satış Hizmet” i olarak tüm müşterilerimize sunuyoruz. Ülkemize 9 ilde $310.000.000 ile 13 plaza yatırımı yaptık. Son olarak Mayıs ayı sonunda 30,000 metrekare alana kurulu “Dünya’nın En Büyük SsangYong Plazası“ unvanına sahip showroomumuzun açılışını Ankara’da görkemli bir törenle gerçekleştirdik.

SsangYong markasının bayiliğini yapıyorsunuz. Bu markanın ve YMY Otomotiv’in piyasada bilinirliği nasıl?
Markamızın geçmişine baktığımızda, SsangYong 1954 yılında Güney Kore’de kurulmuş olup, üretim hayatına otobüs, kamyon, ve özel amaçlı ticari araçlar üreterek başlamıştır. 1974 yılında Kore’de üretilen ilk 4×4 araç olan Korando modeli ile SUV çağını başlatan SsangYong, o günden itibaren SUV pazarına kattığı yenilikler ve kalitesi ile liderliğini ve güvenirliğini devam ettirmektedir. 1990’ların başında Mercedes-Benz, AG stratejik ortaklık, teknoloji, yönetim ve dağıtım alanlarında işbirliği için SsangYong’a sermaye yatırımı gerçekleştirmiş ve bu yatırımın ilk ürünü olan Musso 1991 yılında üretilmiştir. 1.6 litre benzinli motor seçeneğiyle Ocak ayında Kore’de satışa sunduğu yeni modeli Tivoli ile, ilk 4 ay sonunda yaklaşık 12,000 adetlik satış rakamı ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Bizim bu başarılarımız; genç, dinamik ve işini aşkla yapan bir ekip olmamızdan kaynaklanmaktadır.

SsangYong’un yedek parça temininde sorun yaşanıyor mu?
Türkiye Distribütörlüğünü Şahsuvaroğlu Dış Ticaret’in yapmış olduğu markamız, ürün kalitesi ile kullanıcılarını mutlu ederken, satış sonrasında da müşterimizin memnuniyetini üst seviyede tutuyor. SsangYong kullanıcıları otomobilleri ile ilgili gereken tüm yedek parçalara 24 saat içerisinde ulaşabiliyorlar. Yedek parça stoklamada tüm araçlarımız için %100 yedek parça bulunurluğunu garanti ederek, servislerimizde yedek parçadan dolayı araçların beklemesini önlemekteyiz.

DSC_0068SsangYong’un bayanlar tarafından da çok tercih edilen bir modelini satışa sunduğunuzu biliyoruz. Bu modelden bahseder misiniz?
“Macera Hiç Bu Kadar Çekici Olmamıştı“ sloganıyla Türk Halkının beğenisine sunduğumuz Tivoli SsangYong ve Mahindra ortaklığının ilk ürünüdür. Crossover segmentindeki Tivoli, 42 ayda, 280 milyon Euro yatırımla üretilmiştir.
Adını stil konusunda üne sahip Roma yakınlarında ki bir İtalyan kasabasından alan Tivoli, ilk bakışta SUV DNA’sı taşıyan karakteristik çizgileri ve B7 segmentindeki rakiplerine göre oldukça geniş iç hacmi ile beğeni topluyor. Yeni modelimizde lüks ve konforu öne çıkaran birçok detay mevcut. Geri görüş kamerası, akıllı telefonunuzu araçtaki 7 inç büyüklüğündeki ekrana entegre edebilmenizi sağlayan smart connectivity özelliği ve SsangYong’un olmazsa olmazlarından maksimum güvenlik ilkesini destekleyen 7 hava yastığı…
Tasarımı, tarzı ve kişiselleştirilmiş dizaynı ile Tivoli kompakt SUV sınıfında oldukça rekabetçi bir ruha sahip. Son yıllarda fazlasıyla ilgi görmeye başlayan bu segment de, oldukça titiz bir çalışma sürecinin ürünü olarak öne çıkan Tivoli’yi altı farklı donanım paketi ve kişiselleştirilebilme özellikleri ile satışa sunuluyoruz, ‘çift renk’ opsiyonu da bulunan aracımızda, isterseniz tavanı beyaz veya siyah renkte satın alabiliyorsunuz. Otomatik vites alternatifinin de sunulduğu Tivoli’nin başlangıç paketi tahmini anahtar teslim fiyatı, trafik sigortası hariç 55,450 TL.

SsangYong otomobil sahiplerinin araçlarını satmaları noktasında YMY Otomotiv olarak sunduğunuz olanaklar nelerdir?

YMY Otomotiv olarak, %100 müşteri memnuniyeti hedefimiz ile yoğun emek verdiğimiz otomotiv sektöründe, fark oluşturma adına sürekli yenilik arayışındayız. Günümüzde insanların da işletmeler gibi kısa ve uzun vadeli planlamalar yapmaları gerektiğinin bilinci ile müşterilerimize, geleceklerini daha doğru planlamaları adına geliştirdiğimiz sistem ile, otomobillerini aldıkları gün, 4 yıl süre ile, hangi dönemde ve hangi bedel ile geri alacaklarını sözleşme ile taahhüt ediyoruz, bu sayede, SsangYong sahibi olanların, otomobilleri ile ilgili 2.el endişelerinin kalmıyor, 2.el SsangYong sahibi olmayı planlayanlar da SsangYong satın alırlarken, trafiğe çıktıkları ilk günden itibaren yetkili servis kontrolünde olan araçlara gönül rahatlığı ile sahip oluyor.

SsangYong’un kalitesi, ürünün kullanımdaki her alanına yansıyor. Satış sürecinde showroomlarımızda, kullanım aşamasında servislerimizde ve gerektiğinde %100 bulunurluğu ile yedek parça tedarikinde olduğu gibi 2.el organizasyonuna da bu özeni ve kaliteyi yansıtıyoruz.

Bir Cevap Yazın