Büyükşehir’den “aile boyu” spor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı spor okullarına, çocuklar kadar kadınlar da büyük ilgi gösteriyor. Aile boyu spor yapma imkanı sağlayan spor okullarının minik üyeleri yüzme eğitimi alırken, anneleri de zumba kurslarına katılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 11 merkez ve 21 branşta açtığı spor okullarında çocukların yanı sıra velilileri de unutmadı. Celal Atik Spor Salonu ve Yeşilyurt merkezinde açılan zumba kursu ile Celal Atik Spor Salanı, Ord.Prof.Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Alanı, Uzundere ve Asarlık çok amaçlı spor salonlarında açılan aerobik kursları ev kadınlardan büyük ilgi görüyor. Gencinden yaşlısına kurslara katılan çok sayıda kadın, eğlenirken egzersiz yapma fırsatı buluyor. Uzman antrenörler eşliğinde spor yaparak form tutan kadınlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı kurslardan duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

Çocuğumu beklerken spor yapıyorum
6 yaşındaki kızı Damla sayesinde zumba kursuyla tanıştığını belirten Selin Bahçeci,”Kızımı bale, jimnastik ve yüzme kurslarına kayıt yaptırmaya getirdiğimde zumba kurslarının da olduğunu gördüm. Madem kızım için haftanın 5 günü buraya geliyorum, ‘neden ben de faydalanmayayım’ dedim ve zumba kursuna kayıt oldum. Kızım kurstayken zamanı hem eğlenerek hem de egzersiz yaparak değerlendiriyorum. Çocuğumla birlikte spor yapma imkanı sağladığı için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Spor okullarının müdavimi
Yüzmeyi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı spor okullarında öğrendiğini ifade eden 18 yaşındaki Ceren Karaçetin ise, “Çocukluğumdan itibaren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı spor okullarına geliyorum. Zaten alışık olduğum spor okullarında zumba derslerinin başladığını öğrenince hemen kayıt yaptırdım. Şimdi tenis kursuna da kayıt yaptıracağım. Yaz tatilimi spor yaparak geçirmek istiyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın