BUGÜNE KADAR ÜRETİLMİŞ EN HIZLI BENTLEY

Bentley Continental GT Speed Breitling Jet Team Series Limited Edition (2)Bentley, Continental GT Speed Breitling Jet Team Serisi ile birlikte lüks ve performansın birleşimini farklı bir boyuta taşıyor. Bu özel seri, her biri Breitling Jet ekibine ait uçaklardan ilham alan sadece yedi otomobilden oluşuyor.

Doğruluk, hız ve çeviklik özellikleriyle tanınan Breitling Jet Team, ABD ve Kanada’da bu efsanevi tasarımları izleyiciyle buluşturan bir turneye çıkıyor. Bu görkemli etkinlik nedeniyle Bentley’in Mulliner bölümü de Continental GT Speed’i, Breitling Jets’in farklı tasarımını yüksek kişiselleştirme ve olağanüstü hızla birleştirecek şekilde yeniden tasarladı.

Tasarlanan bu otomobillerin dış yüzeyinde, Hallmark ve Onyx’in etkileyici çift tonlu parçalı yapısı ile Pantone of Breitling’in benzersiz sarısıyla aynı ton kullanıldı. Böylece L-39 Albators Jets’in kendine has görünümü bu otomobile yansıtıldı.

Bu ısmarlama renk teması, Breitling Yeşili’nin tonunu taşıyan benzersiz şekilde tasarlanmış koltuklarla iç mekanda da devam ettirildi.

Kişiselleştirme özelliği de bu otomobillerde yeni bir düzeye çıkarıldı. Her otomobil, Breitling Jets’in yedi uçağının her birine karşılık gelecek şekilde numaralandırılarak özelleştirildi. Gösterge panelinin karbon lifi şerit panelde bu yedi uçağı sembolleri haline gelen Avenger uçuş düzeninde gösteren bir görüntü kullanıldı.

Benzer şekilde, Mulliner, saklama bölmeleri ile dikiş ipliklerinde de Breitling’in kendine has yeşil rengi kullanıldı ve koltuk başlıklarında da her bir otomobilin numarası ile ilham aldığı uçağın adı yerleştirildi. Kapı sacında yer alan plakalarda da bu özel numara yer alıyor.

Bu serinin tanıtımı, Breitling Jet Team’in performansını sergileyeceği Boeing Seafair Airshow kapsamında 31 Temmuz’da yapılacak. Bu özel serideki otomobillerin anahtarları, sahiplerine, ilham alınan uçağın pilotu tarafından teslim edilecek. Ancak öncesinde, otomobilin sahibi, otomobiline ilham veren uçakla bir gezinti yapacak.

Bentley Continental GT Speed Breitling Jet Team Series Limited Edition (5)BREITLING JET TEAM
Bağımsız İsviçreli saat üreticisi Breitling tarafından desteklenen Breitling Jet Team, jet uçakların kullanıldığı dünyanın en büyük profesyonel sivil uçuş ekibi. Bu ekip, saatte 565 mil hıza ulaşabilen ve birbirlerine yalnızca birkaç metre mesafede uçan yedi adet L-39 C Albatros jet uçağından oluşuyor. Yüksek hızda aerobik performanslarla gösterdiği doğruluk ve sorunsuz koordinasyonla bilinen Fransa merkezli bu ekip, bu benzersiz gösterilerini ilk kez Kuzey Amerika’ya taşıyarak, Breitling saatlerinin kalite ve doğruluğunu yansıtmaya hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın