Karşıyaka’da eğlence dolu Ramazan

Karsiyaka_5113Yıl boyunca düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerle dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, Ramazan ayında da dolu dolu eğlence programları hazırladı. Hemen her gece, farklı mahallelerde gerçekleştirilen geleneksel eğlence programları, Karşıyakalıların büyük beğenisini kazandı.

MOBİL EĞLENCE
Ramazan Ayının geleneksel kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara taşımak isteyen Karşıyaka Belediyesi, ay boyunca farklı mahallelerde sergilenmek üzere Geleneksel Ramazan Eğlenceleri hazırladı. ‘Mobil Eğlence’ aracıyla etkinlikleri Karşıyakalıların ayağına getiren belediye, her gece farklı bir mahallede, birbirinden renkli gösterilerle Karşıyakalılara keyifli anlar yaşatıyor.

HACİVAT- KARAGÖZ ÇOK SEVİLDİ
Etkinliklerde; illüzyon gösterisi yapılıyor, Orta Oyunu sergileniyor, Nasrettin Hoca hikayeleri ile, Davullu Manici’den Ramazan’a özel maniler anlatılıyor. Canlı performansla sergilenen Hacivat ve Karagöz oyunu ise izleyenlerden büyük alkış alıyor.

HER GECE EĞLENCE
Karşıyaka Belediyesi tarafından Ramazan Eğlenceleri için hazırlanan ‘mobil eğlence’ aracı, ay boyunca Karşıyakalılara doyumsuz gösteriler sunmaya devam edecek. Hemen her gece farklı bir mahallede devam eden ramazan eğlenceleri ay boyunca Karşıyakalılarla buluşacak. Gösteriler 21.30’da başlayacak.

ETKİNLİK PROGRAMI:
2 Temmuz- Şemikler Mahallesi Ahmet Piriştina Kültür Merkezi Yanı
3 Temmuz- Latife Hanım Mahallesi
6 Temmuz- Bahçelievler Mahallesi Katlı Pazar Yeri Yanı
7 Temmuz- Aksoy Mahallesi Metro Yanı
9 Temmuz- Bahariye Mahallesi Zübeyde Hanım Parkı
10 Temmuz- Tuna Mahallesi Muhtarlık Önü
13 Temmuz- Alaybey Mahallesi Tersane Kafe Önü
14 Temmuz- Bahariye Mahallesi Karşıyaka Sevgi Evleri Çocuk Yuvası

Bir Cevap Yazın