Karşıyaka’da Paintball heyecanı başladı

Karsiyaka_4993Alternatif spor branşlarına önem veren Karşıyaka Belediyesi, Karşıyakalılardan gelen talepler doğrultusunda 2 bin metre kare genişliğinde ve modern saha araçlarıyla donatılmış paintball Sahası’nı Yamanlar Piknik Alanı içerisinde açtı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Her yaşta ve her branşta sporu destekliyoruz” dedi.

2 BİN METRE KARE GENİŞLİĞİNDE
Karşıyaka’yı sporun başkenti yapmak için çalışmalarını sürdüren ve her yaşta – her branşta spora destek veren Karşıyaka Belediyesi, son yılların en eğlenceli ve en gözde takım oyunlarından ‘paintball’a da el attı. Yamanlar Piknik Alanı içerisinde, 2 bin metre kare arazide oluşturulan Paintball Sahası, eğlenceyi ve adrenalini seven tüm İzmirliler için hizmete açıldı.

MODERN TEÇHİZATLAR VE MALZEMELER
Doğal bir alanda modern teçhizatlar ve malzemeler kullanılarak açılan Karşıyaka Belediyesi Paintball Sahası’nın parkuru; siperler ve hurda araçlarla da zenginleştirildi. Tesis için en modern oyun araçları kullanıldı. Açılış mücadelesini ise Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, meclis üyeleri ve Karşıyakalı vatandaşlar yaptı. Paintball tutkunlarından tam not alan oyun alanı için Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’ne 0(232) 324 73 63 no’lu telefondan rezervasyon yaptırılabilecek.

Karsiyaka_5026HER YAŞTA, HER BRANŞTA SPOR
Doğa sporlarına ve sportif faaliyetlere önem verdiklerini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar, “Yamanlar Piknik Alanımız hem piknik yapmak hem de sosyal aktiviteleri gerçekleştirmek için çok uygun. Gençlerimizden paintball için yoğun bir talep vardı. Özellikle bu sporu yapmak için İzmir dışına gidenler oluyordu. Karşıyakalı gençlerimizin talebi doğrultusunda Yamanlar Piknik Alanı’nda 2 dönümlük paintball sahası açtık. Paintball bir strateji ve savaş oyunu. Biz savaştan değil barıştan yanayız. Silahlar sussun çiçekler açsın diyen taraftanız ve gençlerimiz gerçek silahlarla oynamasınlar, gelsinler burada sadece keyif alsınlar ve spor yapsınlar istiyoruz. Her yaşta ve her branşta sporu desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın