Pınar Karşıyaka, Sarıca ile 3 yıl daha devam dedi

Pınar Karşıyaka’ya 3 yılda tarihi başarılar kazandıran Ufuk Sarıca, 3 yıl daha takımın yeşil kırmızılı takımın başında kalacak.

Yeşil kırmızılı yönetim, 1 yıllık daha opsiyonlu sözleşmesi bulunan başarılı çalıştırıcıyla 3 yıllığına kesin olarak anlaştı. Pınar Karşıyaka’nın tarihindeki 5 kupadan 3’ünü kazanan, son 1 yılda hem Türkiye Kupası, hem Cumhurbaşkanlığı Kupası, hem de ligde şampiyonluk kupasını havaya kaldıran Sarıca, hafta içinde resmi sözleşme imzalayacak.

Ufuk Sarıca yönetiminde yeni sezonda hem yine zirve mücadelesi verip hem de ilk kez katılmaya çok yaklaştığı Euroleague’de boy göstermeyi hedefleyen Pınar Karşıyaka, sezon öncesi son provayı yine Anadolu Efes’le yapacak. Yeşil kırmızılılar, bu sezon Türkiye Kupası’nı kazanan rakibiyle üst üste 2’nci defa Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanmak için ekim ayındaki finalde karşılaşacak. Pınar Karşıyaka, Efes’i 2014 Türkiye Kupası finali ve bu sezon lig finalinde geçerek dev kupalara uzandı.

KUPALARLA ZAFER POZU

Pınar Karşıyaka’yla Türk basketbolundaki 3 kupayı birden kazanarak adını tarihe altın harflerle kazıyan antrenörü Ufuk Sarıca, kupalarıyla birlikte maçlara hazırlandığı çalışma odasında zafer pozu verdi. Son 1.5 sezon içinde önce Türkiye Kupası, ardından Cumhurbaşkanlığı Kupası ve son olarak da 28 yıl sonra lig şampiyonluğunu kazanan Ufuk Sarıca, “Umarım taraftarımız ve camiamızla birlikte nice büyük başarılara yelken açarız” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın