Bayraklı’da Sokak Hayvanları Susuz Kalmayacak

Bayraklı Belediyesi özellikle yaz aylarındaki kavurucu sıcaklarda su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçenin birçok noktasına otomatik su kapları yerleştirdi.

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü önceki yıllarda olduğu gibi bu yaz da parklara ve ilçenin çeşitli bölgelerine yerleştirilen yaşam kaplarıyla sokak hayvanlarının beslenme ve su ihtiyaçlarını karşılıyor. İlk olarak uygun görülen yerlere ve vatandaşlardan gelen taleplere göre ilçenin farklı noktalarına otomatik suluklar yerleştirdi. Yerleştirilen otomatik suluklar direkt şebeke suyuna bağlanarak, biter bitmez yeniden suyla doluyor. Bu sistem sayesinde özellikle sıcak havalarda su bulmakta zorlanan sokak hayvanları su kaplarıyla hayata tutunuyor.

“GÖRMEZDEN GELEMEYİZ”
Su kaplarının, sokak hayvanlarının hayata tutunmasına yardımcı olduğuna dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ “Bayraklı’nın çeşitli bölgelerine yerleştirilen kaplar, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kontrol ediliyor. Proje ile sıcaklardan bunalan su ve yemek bulmakta zorlanan hayvanların hırçınlaşarak saldırgan hale gelmesinin önüne geçiliyor. Uygun görülen yerlere konulan su kapları sayesinde kedi ve köpekler çöp bidonları etrafından arındırılmış olurken sokak hayvanları bu proje sayesinde hayat buluyor. İnsanların aşırı sıcaktan sıkıntı yaşadığı yaz aylarında hayvanları da düşünmek zorundayız. Onların ihtiyaçlarını görmezden gelemeyiz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz uygun yerlere bırakılan su kaplarını koruyarak sahip çıkmaları, bu konuda hayvan sevenlerin de bize destek olmalarını bekliyoruz ” dedi.

Bir Cevap Yazın