Cüneyt Dumlupınar’dan Karşıyaka’ya 1 milyon dolarlık söz!

Cüneyt Dumlupınar (1)Karşıyaka Teknik Direktörü Cüneyt Dumlupınar, Spor Toto Süper Lig’e çıkmaları halinde işadamı Erdal Acar’ın vermeyi taahhüt ettiği 1 milyon dolarlık primi yeşil kırmızılı kulübe bağışlayacağını açıkladı.

PTT 1. Lig takımlarından Karşıya’nın yeni teknik direktörü Cüneyt Dumlupınar, spor toto süper lig’e çıkmaları halinde kulübün futbol sponsoru Erdal Acar’ın vermeyi taahhüt ettiği 1 milyon doları yeşil kırmızılı kulübe bağışlayacağını söyledi.

Geride bıraktığımız sezon Kayserispor’u PTT 1. Lig’de şampiyon yapan Cüneyt Dumlupınar için kulüp binasında düzenlenen imza törenine, Karşıyaka Başkanı Ali Erten, Erdal Acar ve yöneticiler katıldı. Gün boyunca kulüpte görüşmeler yapıp yeni stat projesini de inceleyen Erdal Acar, Dumlupınar’ın şampiyonluk primini kulübe hibe edeceğini açıklamasını alkışla karşıladı.

DUMLUPINAR: “HEDEF ŞAMPİYONLUK”
Karşıyaka’nın altyapısında yetiştikten sonra dizindeki sakatlık nedeniyle yeşil sahalara erken veda eden Cüneyt Dumlupınar, “Ailemin evi kulüp binasının yanında. Burada doğdum. Karşıyaka’da önce yelken ve tenis yaptım ardından futbolcu oldum. Sakatlığım nedeniyle erken veda etmek zorunda kaldığım kulübüme genç yaşta teknik direktör olarak dönmek gurur verici. Tek hedefimiz şampiyonluk” dedi.

MERT NOBRE’Yİ İSTİYORLAR
Bu arada Karşıyaka’da transferin yarın başlayacağı bildirildi. Transfer listesinde Cüneyt Dumlupınar’la şampiyonluk yaşayan Brezilyalı Mert Nobre, Portekizli Fonseca, Çağlar Birinci, Abdullah Durak ve Mehmet Eren Boyraz’ın olduğu öğrenildi.

HASAN ÇELİK VE REHA ÖZMEN DE TEKNİK EKİPTE
Yeşil kırmızılı ekipte Cüneyt Dumlupınar’ın yardımcılıklarını 2002-03 sezonunda 2. Lig’de son şampiyon olan kadroda yer alan Hasan Çelik ve Reha Özmen yapacak. 1 Temmuz’da hazırlıklara başlayacak olan Karşıyaka, 5 Temmuz’da kampa girecek.

Bir Cevap Yazın