Kaf Sin Kaf’ın yeni direktörü Cüneyt Dumlupınar oldu

Karşıyaka’nın yeni teknik direktörü her fırsatta Karşıyakalı olduğunu açıklayan Cüneyt Dumlupınar oldu. PTT 1’inci Ligi’nde şampiyonluk hedefleyen Karşıyaka’nın sürpriz bir kararla teknik direktörlük görevine getirdiği isim Cüneyt Dumlupınar, büyük bir heyecan ve gurur yaşadığını söyledi.

Geçen sezon aynı ligde Kayserispor’u şampiyon yapıp bu başarıya ulaşan en genç teknik direktör olarak tarihe geçen 35 yaşındaki Cüneyt Dumlupınar, “Futbola da antrenörlüğe de yuvam Karşıyaka’da başladım. Kayseri’de bir ilki başardım. Üst üste ikinci şampiyonluğu doğup büyüdüğüm yerde kazanmayı çok isterim. Karşıyaka’nın yeni oluşumda bana değer verip görev önermesine çok sevindim” dedi.

Yeşil kırmızılılarda Cüneyt Dumlupınar, bugün Başkan Ali Erten, sponsor Erdal Acar ve yöneticilerle yeniden görüşerek sözleşme imzaladı.

Karşıyaka, Dumlupınar’la el sıkışmasının ardından genç teknik direktörle Kayseri’de şampiyonluk yaşayan isimlere de kanca attı. Daha önce aynı takımdan orta saha Mehmet Eren Boyraz’la prensipte anlaşan Karşıyaka, Portekizli stoper Henrique Sereno Fonseca, orta saha Abdullah Durak ve sol bek Çağlar Birinci’yle ilgileniyor. Bu üç futbolcunun da kulüpleriyle sözleşmesi bitti.

Bir Cevap Yazın