Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı’nın yarısı bitti

adnan kahveci altın yol viyadük (2)İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bayraklı ve Bornova ilçelerini Altınyol’a direkt bağlayacak köprülü kavşak projesinde viyadük ayakları yükselmeye başladı. Proje 22.5 milyon liraya mal olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova’yı Bayraklı Altınyol kıyılarıyla buluşturan aksın son aşamasını oluşturan Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı’nın yapım çalışmalarını hızla sürdürüyor. Söz konusu bölgedeki trafiği önemli ölçüde rahatlatacak olan köprülü kavşağın inşaatında yüzde 55 seviyelerine gelindi.

Homeros Vadisi, Bornova Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi ve Smyrna Meydanı’nı geçerek gelinen köprülü kavşak, Bayraklı Altınyol kıyılarına inilecek aksın da son halkasını oluşturuyor. Toplam 22.5 milyon TL maliyetle yaşama geçirilecek olan Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı’nın viyadük ayakları tamamlandı, üst döşemeye başlandı. Hızlı tempoda çalışmaları sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, projeyi Mart 2016’da tamamlayacak.

Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı
Hayata geçirdiği karayolu köprülü kavşakları ve karayolu alt geçitleri ile kentin pek çok kilit noktasında kesintisiz ulaşım sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Altınyol’dan Bayraklı ve Bornova ilçelerine ulaşımı kolaylaştıracak “Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı”nı da kente kazandırıyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalarla, Smyrna Meydanı’ndan Anadolu Caddesi’ne kadar bağlantıyı sağlayan mevcut Bayraklı Adnan Kahveci Kavşağı’nın tren yolu geçişinden sonraki bölümü yenilenerek köprülerle Altınyol’a kadar uzatılıyor. Böylece Altınyol bağlantısıyla Konak ve Karşıyaka yönünden gelen araçlar, Nur Sultan Azerbayev Bulvarı, Smyrna Meydanı, Manas Bulvarı ve Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’nin tümünü aşıp Bornova ve Homeros Vadisi’ne kadar ulaşabilecek.
Yeni köprülü kavşak sayesinde, Bornova ve Bayraklı yönünden (Smyrna Meydanı üzerinden) Konak ve Karşıyaka’ya da Altınyol aracılığıyla kesintisiz bağlantı sağlanmış olacak. Proje kapsamında ayrıca 1.5 kilometreye yakın yol ve tretuvar düzenlemesi yapılıyor.

Bir Cevap Yazın