Karşıyaka’da Attila İlhan Şöleni, Şiir Dolu İki Gece

Şiir Dolu İki Gece (1)Karşıyaka Belediyesi tarafından usta şair Attila İlhan’ın anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen şiir yarışmasında dereceye girenler belli oldu. 186 şairin katıldığı yarışmanın ödül töreni İlhan’ın doğum günü olan 15 Haziran Pazartesi günü ünlü konukların katılımı ile gerçekleştirilecek. 14 Haziran Pazar akşamı ise usta şair için anma gecesi düzenlenecek.

TÖREN DOĞUM GÜNÜNDE
Jüri üyeliklerini Doğan Hızlan, Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, Ünal Ersözlü, Tuğrul Keskin ve Attila İlhan’ın ailesi adına Kerem Alışık’ın üstlendiği yarışmanın ödül töreni, usta şairin doğum günü olan 15 Haziran’da, Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 20.00’da gerçekleşecek. Etkinliğe Can Ataklı, Zeynep Oral, Fatih Çekirge, Ali Sirmen ve Hakan Aygün gibi ünlü isimler de katılacak.

ANMA GECESİ
Karşıyakalı usta şair, 14 Haziran Pazar akşamı da ‘Attila İlhan’ı Anmak ve Anlamak’ başlıklı bir etkinlikle anılacak. Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen gece; sanatçılar Namık Kuyumcu, Nihat Behram ve Ahmet Telli’nin katılımıyla gerçekleşecek. Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’ndaki ücretsiz etkinlik, saat 20.30’da başlayacak.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Attila İlhan, Türk ve dünya edebiyatında haklı yerini almış bir şairimizdir. Onun eserlerine sahip çıkmak, yaşatmak ve yeni şairlerin önünü açmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bu amaçla düzenlediğimiz şiir yarışmamızın ödül törenine ve anma gecemize herkesi bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın