143 Uğurlu yuvadan uçtu

2014- 2015 eğitim öğretim döneminde kapılarını açan Bornova Uğur Okulları ilk mezunlarını uğurladı. 143 mezun öğrenci için Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Varmar Mötbe Kültür Merkezi’nde mezuniyet töreni düzenlendi. Törenine Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Ege Bölge Koordinatörü Yücel Yücel’in yanısıra mezunların velileri ile davetliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende öğrencilere hitap eden Okul Müdürü Çağdaş Çağlar, 1968 yılından bu yana eğitime hizmetleri ile katkı sağlayan bir kurumun parçası olarak eğitim dünyasına merhaba dediklerini ve dershane ve özel okul eğitimini birlikte sunduklarını söyledi. Heyecan içinde bir yılın nasıl geçtiğini anlamadıklarını belirten Çağlar, onları yüksekokullara uğurlarken hüzünlü, bir o kadar da mutlu olduğunu belirterek üniversite eğitimlerinde başarılar diledi.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Ege Bölge Koordinatörü Yücel Yücel ise, dört yıllık lisenin son bir yılını birlikte geçirdiklerini ve Uğur Okullarını birlikte olgunlaştırdıklarını söyledi. Yücel, “Sizleri bir üst eğitime uğurluyoruz. Eminim ki buraya dönük çok farklı anılarla ayrılıyor, çok karmaşık duygular içinde bulunuyorsunuz. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat yolunda sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Okul birincisi Dillay Çelik, ikinci Fadime Emiral ve üçüncü Şevval Palabıyık’ın diploma ve ödül verilmesinin ardından öğrenciler alkışlar arasında diplomalarını aldı ve keplerini havaya attı.

Acısıyla – tatlısıyla anılarını ve sıralarını paylaştıkları arkadaşlarıyla ilerleyen yaşam süreçlerinde de birbirlerini unutmamak üzere vedalaştılar. Sahnede yaşanan duygusallıklar, kokteylde de sürdü.

Bir Cevap Yazın