50’sinden sonra İngilizce öğrendiler

GEDIZKADIN5Kimi ev hanımı, kimi emekli… Hepsinin hayali İngilizce’yi biraz da olsa konuşabilmekti. Gediz Üniversitesi’nden yardım istediler, 6 ay kurs gördüler. Eğitimi tamamlayıp mezun olurken, başarmanın mutluluğunu yaşadılar…

Gediz Üniversitesi, kadının azmine sahne oldu; kahramanları ise Türk Kadınlar Birliği Menemen Şubesi üyeleriydi. Kimi dünyayı dolaşmak, kimi çocuğuna ya da torununa derslerinde yardımcı olmak, kimi de yabancı turistlere satış yapmak için İngilizce konuşabilmeyi hayal ediyordu. Bu amaçla Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik’i ziyaret edip yardım istediler.
Bunun üzerine onlara özel sınıf açıldı, çoğu 50’sinden sonra öğrenci sıralarına oturdu. Hepsi de dersleri hiç aksatmadı, anlatılanları pür dikkat dinledi. Altı ay sonunda temel düzeyde İngilizce bilgisine ulaşıp törenle mezun oldular. Onları torunları ve çocukları da yalnız bırakmadı, büyük mutluluk yaşandı.

Artık suspus kalmayacağız
Sertifikalarını veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Güneş, azimleri nedeniyle kutlayıp örnek gösterdi, “Öğrenmenin yaşı olmadığını ve insanın istedikten sonra neleri başarabileceğini sergilediğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz” dedi. Türk Kadınlar Birliği Menemen Şubesi Başkanı Müesser Kırımlı da büyük bir eksikliği kapattıklarını dile getirdi, “Yurtdışına gittiğimizde veya bir yabancıyla karşılaştığımızda artık suspus kalmayacağız. Bize bu imkanı sağlayan Gediz Üniversitesi’ne şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın