Kalite “okey”lendi

s640288Filosunu son teknoloji gemilerle yenileyen İZDENİZ A.Ş., yolcularla yapılan “memnuniyet anketi”nden “yüksek not” aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirilen ankete katılanların yüzde 78’i, Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşımındaki hizmet kalitesinden memnun olduğunu dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşımından sorumlu şirketi İZDENİZ A.Ş., yaptırdığı ‘yolcu memnuniyeti’ anketinden yüzde 78 olumlu sonuç aldı. Araştırmaya katılan yolcuların yüzde 51’i verilen hizmetin kalitesini “iyi”, yüzde 27’si ise “çok iyi” olarak değerlendirdi. İZDENİZ A.Ş’nin dışında başka bir alternatif olsaydı yine İZDENİZ’i tercih edeceklerini belirten yolcuların yüzde 84’ü bu hizmeti başkalarına da tavsiye edeceklerini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kullanıma sunduğu karbon kompozit yolcu gemileri ile filoya dahil ettiği 2 yeni arabalı vapurun da anket sonuçlarına olumlu etkisi gözlendi. Yeni gemilerin modern donanıma sahip olduğu ve İZDENİZ’in daha profesyonel bir personel yapısına kavuşturularak kurumsal kimliğini sağlamlaştırdığı da anketin ‘görüşler’ bölümünde yer aldı. Ayrıca İZDENİZ’i tercih edenyolcuların güvenirlikle ilgili beklentilerine daha fazla cevap verdiği için deniz ulaşımını tercih ettikleri de gözlendi.

Katılanların yüzde 47’si üniversiteli

İZDENİZ ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen anket çalışmaları, yolcularla ön vapur hattında yüz yüze görüşülerek yapıldı.

Arabalı vapur, katamaran ve yolcu motorlarıyla İzmir’de 8 iskeleden seyahat eden 502 yolcu ile bire bir ve yüz yüze uygulanan ankette fiziksel, güvenilirlik, personel davranışı, güven ve empati boyutlarını içeren 22 soru yöneltildi. % 55’i erkek, % 41’i kadın ve yüzde % 51’i 16-36 yaş aralığında olan yolcuların yüzde 47’sinin üniversite ve yüksek okul mezunu olduğu bildirildi.

Bir Cevap Yazın