Bayraklı Belediyesi konservatuvar kuruyor

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, belediyenin Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korosu üyeleriyle Dünya Barış Anıtı’nda bir araya geldi. Başkan Karabağ, “Bünyemizde bir konservatuvar kuruyoruz. İlçemizdeki yetenekleri tek çatı altında toplayacağız” dedi.
Başkan Karabağ buluşmada Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziğine gönül veren sanatçılarla uzun uzun sohbet etti, verdikleri emek ve başarılı performansları nedeniyle onları tebrik etti.

Bayraklı’da kültür ve sanatı yaşatmak, gelenekleri unutturmamak adına çok sayıda etkinlik düzenlediklerini belirten Başkan Karabağ, “Kültürümüzü, sanatımızı gelecek kuşaklara aktarmak için çalışmalarımıza bir yenisini daha ekledik. Bu proje kapsamında ülkemizi gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında temsil edecek ve yetenekli vatandaşların ortaya çıkarılacağı konservatuvar kuruyoruz. Bu konservatuvar çatısı altında kültürden müziğe, resimden halk oyunlarına kadar sanatın birçok dalıyla yakından ilgilenerek her yaştan yetenekli vatandaşlarımızı tek çatı altında toplayacağız. Böylece daha güzel organizasyonlara ve eserlere imza atacağımızı düşünüyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın