Bakan’dan “Filizlere” tam destek

Karsiyaka_1621Bir dizi etkinlik ve resmi ziyaretler için İzmir’e gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı da makamında ziyaret etti. Belediye çalışmalarını ilgi ile dinleyen Bakan Çavuşoğlu “Karşıyaka’nın Filizleri örnek alınması gereken bir proje. Halkın eğitim için örgütlenmesi çok anlamlı” dedi. Başkan Akpınar ise siyasi ayrım gözetmeksizin, halkın tamamını kucaklayarak hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“ÖRNEK ALINMALI”
Bakan Çavuşoğlu’nun belediye ziyareti yaklaşık 1 saat sürdü. Gündemdeki siyasi konular ve belediye çalışmaları masaya yatırıldı. Karşıyaka Belediyesi tarafından başlatılan ve ihtiyaç sahibi üniversitelilere, apartmanlar tarafından burs sağlanan Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ni çok beğenen Bakan Çavuşoğlu “Örnek alınması gereken bir çalışma, yaygınlaşmalı” diye konuştu. Bakan Çavuşoğlu, “Karşıyaka Belediyesi’nin Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden Avrupa Diploması’nı almasını çok anlamlı buluyorum. Çalışmalarınızı beğeniyle takip ediyoruz” dedi.

AKPINAR VAZO HEDİYE ETTİ
Başkan Akpınar ise ayrım gözetmeksizin, halkın tamamına eşit hizmet ürettiklerini belirterek “Karşıyaka’nın Filizleri projemiz gün geçtikçe büyüyor, Oda Orkestramız çok yakında Türkiye’nin her yerinde ve yurt dışında konserler verecek. Avrupa’da aldığımız 12 Yıldız Ünvanı ve Avrupa Diploması da, doğru işler yaptığımızı bize gösteriyor, desteğinize teşekkür ederiz” dedi. Akpınar, ziyaretin ardından Bakan Çavuşoğlu’na vazo hediye etti.

Bir Cevap Yazın