14. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası, 30 Mayıs-5Haziran 2015

Bundan tam 14 sene önce löseminin getirdiği zorluklar ile savaşan çocuklar ve ailelerine bir hafta armağan etmek için yola çıkan LÖSEV, Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nın 14.sünü bu sene hayata geçiriyor. 30 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan hafta kapsamında tüm yurtta şenlikler ve birbirinden farklı etkinlikler düzenlenecek.

Bu yıl “Güneşli Yarınlar için elimi siz tutar mısınız?” sloganıyla yola çıkan hafta lösemili çocuklar, aileleri, gönüllüler, kardeş okullar, destekçi firmalar, yerel yönetimler, basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilecek. Hafta kapsamında tüm Türkiye’de birbirinden renkli ve coşku dolu etkinlikler planlandı. LÖSEV’in önderliğinde 90 ülkede 177 kanser kuruluşu tarafından tanınan hafta, Ankara başta olmak üzere LÖSEV şubelerinin bulunduğu İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya’da ve Türkiye’nin dört bir yanında tüm halkın davetli olduğu etkinliklerle kutlanacak.

LÖSEV İZMİR BOSTANLI GÜZEL SANATLAR PARKI ŞENLİĞİ

İzmir’de gerçekleşecek olan tüm halkımızı şenliğimiz 30 Mayıs 2015 Cumartesi Günü, 14.00-18.00 saatleri arasında Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda olacak. İzmir’de yaşayan lösemili çocuklar, aileleri ve emektar LÖSEV gönüllüleri doyasıya eğlenecek. Klasik otomobillerle alana getirilen çocuklarımız gün boyunca animatörler ile müzik eşliğinde dans edip, şişme oyun alanlarında vakit geçirecek. Sürpriz gösteriler ve Showlarla unutulmaz bir gün yaşayacaklar.

LÖSEV 18 Farklı Ülkeden Ziyaretçilerini Ağırlayacak

LÖSEV önderliğinde gerçekleşecek hafta kapsamında ayrı dilleri konuşan ama aynı kaderi paylaşan, 18 farklı ülkeden (Katılımcı ülkeler; Bosna-Hersek, Bulgaristan, Costa Rica, Çin, Fas, Gürcistan Hırvatistan, Kazakistan, Kırgızistan Letonya, Litvanya, Makedonya, Rusya, Sırbistan Singapur, Slovakya, Ukrayna ve Ürdün) gelecek çocuk ve anneler Türkiye’de ağırlanacak.

Kanser savaşını yenen kahramanlar ve anneleri 4 gün Ankara’da, 3 gün Antalya’da hem Türk Kültürünü yakından tanıyacak hem de doyasıya eğlenerek, deneyimlerini paylaşacaklar. Ülkelerine güzel anılarla dönecek olan uluslararası katılımcılar ve LÖSEV’e kayıtlı çocuklar arasında, önceki yıllarda olduğu gibi güzel anılar ve dostluklar sürecek.

Bir Cevap Yazın