İnsanlar “Kaos”a yaşama hakkı vermiyor!

kaos kopek olum (1)Kaos Türkiye’den yurtdışına sahiplendirilmiş dost canlısı bir köpek. İsveç’te salıncakta sallanan bir çocukla oynamaya çalışırken bacağını yanlışlıkla ısırması sonrası ve çocuğun ailesinin şikayetçi olması üzerine polis tarafından el konuldu. Polisin uygulayacağı bir takım testten olumsuz sonuç alınırsa Kaos’un uyutularak öldürüleceği açıklandı. Buna karşın başta Türkiye olmak üzere Dünya’nın bir çok yerinde hayvanseverler Kaos’un hayatta kalabilmesi için seferber oldu.

Kaos’un kurtulabilmesi için sosyal medyadan ses getiren bir kampanya başlatan hayvanseverler, insanların İsveç polisine internet üzerinden mesaj atmasını ve imza kampanyalarına katılmasını istiyor.

Konuyla ilgili başlatılan kampanyada şu satırlara yer verildi:

“Sevgili köpeğim Kaos bir çocuğu kaza eseri ısırdı. O oyun oynadığını sanıyordu sadece. Çocuk salıncaktaydı ve Kaos onunla birlikte sallanmak istedi. Sonuç olarak çocuğun bacağına birkaç dikiş atıldı. Şimdi, çocuğun ebeveynleri köpeğimin ölmesini istiyorlar. Köpeğime zihinsel bir test yapıldı ve köpeğimin çok iyi bir sonuç almadığını söylediler. Bu köpek benden daha önce hiç ayrı kalmadı. Hayatının sadece iki günü ayrı geçirdiğimiz zaman. Şimdi yaklaşık bir hafta geçti ve kaldığı yerde köpeğim test edildi. Hayatında ilk defa minimum insan ilişkisi ve yalnızlık ile mücadele etti. Nasıl köpeğimin mükemmel bir sonuç almasını bekleyebilirler? O harika bir köpek. O her zaman insanların arasında. Bebeğimle ve kızımla vakit geçiriyor ve bebeğim dört aylık. Bana telaşlanmamamı ve sadece çok ciddi problemi olan hayvanların uyutulduğunu söylediler. Benim köpeğim ciddi biçimde sorunlu DEĞİL! LÜTFEN BANA YARDIM EDİN.
Hala pek çok kişinin polise mail atmasına ihtiyacımız var.”

İlgili mail adresleri

polismyndigheten.varmland@polisen.se

registrator.bergslagen@polisen.se

registrator.mitt@polisen.se

registrator.nord@polisen.se

registrator.ost@polisen.se

registrator.kansli@polisen.se

consulatesweden@gmail.com

 

Siz de Kaos’un yaşamasına destek olmak istiyorsanız Facebook’taki (https://www.facebook.com/groups/dontkillkaos/?fref=nf) grubuna üye olabilir ve oradaki kampanyaları takip edebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın