iLasik Kişiye Özel Tam Bıçaksız Lazer Ameliyatıyla Artık Kartal Gibi Görmek Mümkün Oluyor!

op. dr. mehmet helvacıoğluÖzel Ata Sağlık Hastanesi Kurucularından Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu tam bıçaksız, kişiye özel olarak uygulanan, yeni teknoloji iLasik lazer ameliyatıyla miyop, hipermetrop, astigmat ve presbiyopi gibi görme kusurlarının tedavisinin gerçekleştiğini belirterek NASA ve Amerikan Hava Kuvvetleri’nin pilotlarının tedavisinde kullanılan iLasik ameliyatlarını hastanelerinde İzmir ve bölge halkının hizmetine sunacaklarını söyledi.

Gözlüksüz Hayata Merhaba
Op. Dr. Helvacıoğlu, göze uygulanan lazer yöntemlerinde kişiye özel tedavilerin ön plana çıkmaya başladığını belirterek “ Bu alanda bıçaksız lazer teknolojisi olarak öne çıkan, “iLasik Lazer Teknolojisi” ile görme bozukluğu olan hastaların, yaklaşık 10 dakika süren bir işlemle “gözlüksüz bir hayata adım atabileceğini belirtti.

Amerikan Ordusu ve NASA Kullanıyor
Op. Dr. Helvacıoğlu, bugüne kadar hiçbir lazer tedavisini kabul etmeyen NASA ve Amerikan Ordusu’nun, mesleki olarak çok güçlü ve özel görme kabiliyetine sahip olması gereken astronotların ve savaş pilotlarının görme bozukluklarının tedavisinde iLasik yönteminin kullanımına onay verdiğini hatırlattı.

Kişiye Özel Tedavi
Günümüzde sıkça kullanılan lazer teknolojisini bir adım ileriye taşıyan iLasik tedavisinin, tamamen kişiye özel yapılan tedavi (Wavefront) ve bıçaksız lazer teknolojisi (intralase)’nin bir arada uygulanmasından oluştuğunu belirten Op. Dr. Helvacıoğlu, söz konusu uygulamanın aynı zamanda da güvenilir olan bir tedavi yöntemi olarak da dikkat çektiğini vurguladı iLasik tedavisi öncesinde i-Design olarak tanımlanan sistemde gözlerin ayrı ayrı değerlendirildiğini belirten Op. Dr. Helvacıoğlu, “İlk olarak kişiye özel tedavi taramasıyla kişinin görme kusurlarının üç boyutlu haritası çıkartılıyor. Daha sonra alınan bilgiler kullanılarak kişiye özel tedavi belirleniyor. Uygulamanın son aşamasında ise saniyede 15 bin nokta vuruşu yapan bıçaksız lazer ışını, gözün planlanan noktasına atış yaparak hastanın görüş bozukluğunu düzeltiyor. Bu ayrıntılı değerlendirme ne kadar sağlıklı, gelişmiş ve üst teknoloji kullanılarak yapılırsa, sonuçları da o kadar güvenli olacaktır. Operasyon öncesi ayrıntılı analiz yapılması, operasyon sonrasında daha net ve kaliteli görmeyi sağlayacaktır. Lazer cerrahisi uygulanan tüm hastalarımıza bu ölçümler standart olarak yapılmaktadır.”

Diğer ameliyatlara göre üç kat daha iyi bir görüş sağlıyor!
Diğer lazer yöntemlerinden çok farklı bir teknolojiye sahip olan iLasik tedavisinin pek çok avantajı olduğunu kaydeden Op. Dr. Helvacıoğlu, tedavinin bıçaklı yapılan lazer ameliyatlarına oranla üç kat daha iyi bir görüş sağladığını, hastalarda yüzde 120’ye varan, “Kartal Gözü “ diye tanımlanan görüş kalitesi elde edildiğini belirtti. Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu, “iLasik teknolojisi, bilinen göz takip sistemlerinden farklı olarak gözün kendi ekseni etrafındaki hareketlerini de takip ediyor ve gözün planlanan noktasına atış yapılmasını sağlayarak yanlış tedavi riskini ortadan kaldırıyor. Ayrıca, ameliyatın bıçaksız olması bıçağın yaratacağı komplikasyonları elimine ettiğinden iyileşme süreci de kısalıyor” diye konuştu. Op. Dr. Helvacıoğlu, “ ağrısız olan bu uygulamanın her göz için yaklaşık 4 dakika sürüyor. Operasyonda iğne yapılmayıp herhangi bir dikiş işlemi de uygulanmıyor. Operasyon sonrasında hastanın gözü kapatılmıyor ve kişi sadece 6 saatlik dinlenme sürecinin ardından günlük sosyal hayatına dönebiliyor. 1 gün sonra banyo ve spor da dâhil olmak üzere günlük yaşantısına dönebiliyor. Uygulama sonrası sadece ilk on beş gün deniz ve havuz yasağı bulunuyor.” dedi.

Gece görmede sorun yaşayan hastalara müjdeli haber!
Kişiye özel lazer tedavisinin özellikle gece görme kalitesinin çok önemli olduğu hastalarda da başarılı sonuçlar verdiğini belirten Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu “ Diğer yöntemlerde gece ortaya çıkan kamaşma şikâyetlerine de son veren iLasik ameliyatının, artık uygun hastaların neredeyse tamamına uygulanabileceği düşünülüyor.”

iLasik Ege’lilerle buluşuyor
Teknolojiyi tüm branşlarda yakından takip ettiklerini ve her zaman yeni teknolojiyi hastalarıyla buluşturmayı ilke edindiklerini kaydeden Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu, “Ata Sağlık Hastanesi ve Atagöz Grubu olarak,” intralase femtosaniye lazer” sistemini, i-Design yöntemiyle Excimer Lazer ile entegre eden iLasik lazer ameliyatlarını Ege Bölgesi’ne getirmekten gurur duyuyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın