Corendon Turizm Grubu yatırımlarıyla büyümeye devam ediyor

corendon amsterdam otel (4)Corendon Turizm Grubu, Türkiye’den 40 basıncıyı Amsterdam’da ağırlamak üzere davet etmiş ve İzmir’den de tek bizim dergimizin bu davetli grubun içinde yer alması bizleri çok gururlandırmıştı doğrusu. Corendon Turizm Grubu, aslında Yıldıray Karaer ve Atılay Uslu adlı iki Türk işadamının sahibi olduğu ve kısa zamanda dünya devleri arasında yerini almış bir firma.

Haber: Güliz Eğrihancı

Merakla başlayan yolculuğumda, basıncıların İstanbul havaalanında bir araya gelmesiyle, bir çok eski dostumun da aynı yolculukta olduğunu görmem beni ayrıca mutlu etti. Amsterdam’a gittiğimde gördüklerimle anladım ki, Son 1 yıldır Çeşme ve Antalya’daki otel zincirleriyle ismini sık duyduğumuz Corendon Turizm Grubu hakkında aslında bildiklerim buz dağının sadece üst kısmıymış.
Amsterdam’a indiğimizde çok güler yüzlü bir ekibin bizleri karşılamasıyla, otobüsümüze binip otelimize doğru yol aldık. Otelimize indiğimizde yine profesyonel, güler yüzlü uzun bir hoş geldiniz ekibi bizleri karşıladı. Sıcacık bir ilgi, ikramlar, otelin ambiyanslı ortamı, süperdi gerçekten.

Otelimiz The College Hotel, Amsterdam’da ilk 10’a giren bir butik otel. Çok seyahat eden biri olarak söylüyorum, yüksek tavanlarıyla yakın tarihte eski ile yeninin bir arada bu kadar muhteşem birleşmesini görmedim. The College Hotel’in 19.yüzyıldan bugüne koruduğu tarihi dokusunun sırrı, modern mimari ile tasarımın uyumundaki başarısından geçiyor. Yüksek tavanlar, büyük şömineler, geniş merdiven boşlukları otelin tarihi atmosferine katkıda bulunuyor. Otel, konaklama dışında iş toplantıları, kongreler ve çok geniş konseptli düğünler için büyük ve şık salonlara sahip.

Lokasyon – Konum
The College Hotel, Amsterdam Old South’de Fashion, Diamond & Museum bölgesinin merkezi olan Roelof Hartplein’de bulunuyor. Otel, konser binasının, ulusal müzenin, Van Gogh müzesinin ve Belediye müzesinin bulunduğu Museumplein’e yürüme mesafesinde. Ayrıca Vondel parkına, P.C. Hooftraat’a, tiyatrolara ve sinemalara da çok yakın.

Ödül alan tasarım
The College Hotel çok şık bir şekilde dizayn edilmiş 40 odası, çok amaçlı 4 adet salonu, muhteşem bir lounge bar, güneşli teras ve mimarlar tarafından özel olarak tasarlanmış restoranıyla hizmet veriyor. Özel konsepti ve benzersiz tasarımı ile Prix Villegiature ödülünü kazanmış.

corendon amsterdam otel (1)Personel ve Müşteri Odaklı Eğitim
The College Hotel açıldığı günden bugüne Amsterdam ve Flevoland’daki bölgesel eğitim merkezleri gibi otelcilik eğitimlerinden gelen öğrenciler uzman ve deneyimli profesörlerin gözetiminde çalışıyormuş. Böylece öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlarken aynı zamanda da turizm ve otelcilik sektörü için kalifiye eleman yetiştiriyorlarmış. Bu durum insanları merkezi konuma yerleştirip insan odaklı konumlanan Corendon Resorts & Hotels’in vizyonuyla mükemmel bir şekilde uyuyor. Corendon Resorts & Hotels Müdürü Kees Teer’e göre; “Doğru izlenimi oluşturmak güler yüzlü ve başarılı personel ile başlar. O yüzden ekiplerimiz en iyi şekilde eğitim alıyor. Böylece her personelimiz müşterilerin isteklerini benimseyip en iyi şekilde hizmet verir“ diyor.

Akşam yemeğinde yine özel lezzetlerin bir arada olduğu bir menünün yanı sıra, müthiş sesleriyle bize eşlik eden sanatçılar ile de kulaklarımıza da bir ziyafet verildi.

Ertesi gün kahvaltıdan sonra basıncıları bilgilendirme amacıyla Corendon Turizm Grubun tanıtımı yapıldı. Ve burada öğrendiklerimle, bildiklerimizin ne kadar azı olduğunu anladım. Amsterdam’da çok iyi bilinen firmanın dünyanın çoğu ülkesinde otel zincirleri var. Ve Amsterdam futbol takımından tutun da, Amsterdam Hokey takımının, ünlü buz patencilerin hep sponsorular. Bu güzel tanıtımdan sonra grubun yeni inşaatı olan Corendon Vitality Hotel’i görmek için tekrar yola koyulduk. İçinden bir uçağın geçtiği bu otel münferit ve uluslararası iş seyahati gerçekleştiren müşterilere hitap etmek üzere tasarlanmış. Otelde 263 oda bulunuyor. Bu odalardan 12’si Junior Suite ve 14 tanesi de Vitality oda. Bunun yanı sıra Corendon Vitality Hotelde lobby bazaar konsepti, mediteran restoran ve 1,000 m2 kapalı havuzlu Spa & Wellness ve geleneksel hamam da mevcut.

Cockpit Boeing 737’de konaklama
Otel’de Boeing 737 uçağının kokpitinde konaklama da mümkün. 737 Cockpit Suite, 120 m2 olup otelin 7. katında bulunuyor. Konaklamanın yanı sıra, iki kabinin birinde toplantı veya akşam yemeği imkânı da sağlanmış. 737 Cockpit Suite’de ayrıca uçuş simülatörü de bulunuyor.

Corendon Hotel Ayrıcalığı
Corendon Vitality Hotel Amsterdam’ın tek ayrıcalığı Cockpit 737 Suite odası değil elbette. Otelin ayrıca kendi imajı ve dizaynı da var. Bütün odalarda özel olarak otelin Türk şirketi Sabah ile tasarladığı Corendon Yatağı bulunuyor. Ayrıca otelin ekolojik anlamda (sürdürülebilirlilik) da özel bir vizyonu var. Eskiden ofis olarak kullanılan bina, ekolojik düşünceyle otele dönüştürülmüş olup doğaya neredeyse hiç olumsuz iz bırakmamış. Bina bütününde enerji tasarruflu ürünler kullanılmış ve bölgesel tedarikçilerle çalışılmış.

Memnuniyet Öncelikli
Corendon Hotels & Resorts Direktörü Kees Teer’e göre “Müşteri de doğru izlenim oluşturmak kurumun dış yüzü olan personel ile gerçekleşir. Dolayısıyla ekip, misafirlerin istek ve arzularına cevap verebilmek ve en uygun şekilde performans gösterebilmek için açılıştan önce iyi bir eğitim alacaktır”. Corendon Hoteli, Amsterdam New West bölgesinde hâlihazırda bulunan ve ekolojiye ve bölgesel çalışma ortaklığına önem veren girişimden yararlanmış.

corendon amsterdam otel (3)Vitality Hotel Spa
Vitality Hotel, ismine yakışır bir tesise sahip. Günün stresinden uzaklaşmak için Spa & Wellness Center’in imkânlarından yararlanılabiliniyor. Büyük geleneksel bir hamam, Türk buhar odası, saunalar, kapalı yüzme havuzu ve “Antalya deniz manzaralı” kapalı bir plaja sahip. Bunun yanında Spa’da çeşitli bakım odaları, fitness, güzellik salonu ve kuaför de var.

Mediteran Mutfak, Bar ve Teras
Otelin giriş katında, 170 kişilik kapasitesi olan AY Restoran & Bar, lounge ve teras var. Restoran ismini Corendon’un kurucuları Atılay Uslu ve Yıldıray Karaer’den almış. Güney Avrupa mutfağının yanı sıra Türk mutfağından da çeşitli seçenekler sunuluyor. Hafta sonları da 14:00 – 17:30 saatleri arasında kahve saatleri var. Tabiî ki Atılay Uslu ve Yıldıray Karaer’in favori yiyeceklerini ve farklı ızgara çeşitlerini menü kartında bulabiliyorsunuz. Bu özel otel gezimizin ardından tekrar gezi otobüslerimize bindik ve Amsterdam’ın dışında yer alan dünyanın en büyük çiçek bahçesi olan Keukenhof’a doğru yola koyulduk. Çünkü grubun çok büyük heyecanla beklediği Corendon lalesinin dikim töreni yapılacaktı. Yöresel kıyafetler ile bir festival havasında karşılandık. Karşılayan ekip çok heyecanlıydı. Sonrasında öğrendik ki, bu tören çok özel bir törendi. Çünkü bir lale rengini elde edebilmeniz için en az 10-15 yıl laboratuar koşullarında çalışılması gerekiyordu. Logosundaki bordo rengi için Corendon sponsor olmuştu ve hazırdı nihayet. Bu özel bordo renkteki lalenin ismi de bundan sonra “Corendon lalesi” olarak geçecekti. Biz Türk basının yanı sıra Hollanda basını da oradaydı. Bu özel soğanlar sahiplerine teslimi tören ile yapıldıktan sonra, dışarıdaki göl kenarındaki dev bahçeye çıkılıp dikilme töreni gerçekleştirildi. Türkiye’de birlikte bir çok projeyi gerçekleştirdiğimiz Corendon Otelleri Satış ve Pazarlama Direktörü Cem Bora Sevim’de bu dikim töreninde bizi yalnız bırakmadı. Hatta neşeli tavırları ile tüm kafileyi kendine hayran bıraktı.

Sadece yaptıkları yatırımlar ile değil, bulundukları ülkeye kattıkları kültürel çalışmalar ile de vizyon sahibi bir şirket olduklarını her defasında ispatlıyorlar. Corendon Turizm Grubu olarak İzmir ve bölgesinde yatırımlarının artarak devam edeceğini birinci ağızlardan duymak bizleri çok mutlu etti.

Bir Cevap Yazın