2015 Ayakkabı Trendleri Ne Olacak?

ayakkkJeyan Gedik

Sofistike ve kullanılması zor pek rahat olmayan ayakkabılar
Farklı dizayn edilmiş, detaylı, boncuklarla işlenmiş, dantelli ve özellikle transparan modeller… Renk kombinasyonları ise oldukça dikkat çekiyor.
Siyah ayakkabıların çoğu kırmızı ve altın rengi ile birlikte kullanılıyor.
Pırıltılı, ışıl l ışıl Christian Sirinato ayakkabıları, Custo Barcelona’nın mozaik desenli kumaşlarından esinlenilmiş modeller, Dolce& Gabbana’nın vintage tarzında oldukça elegant ayakkabıları, antik tarzı kullanan Fausto Puglisi’nin tasarımları, Sang Bong’un sıra dışı ve çok dikkat çeken kelebek desenli kanatlı ayakkabıları, 2015 ayakkabı trendlerinde başı çekiyor.

Bağıcıklı, çapraz bağlamalı,yüksek topuklu modeller
Bu tip, feminen modeller, birçok desen ve ve renkle yaratıcı bir biçimde yorumlanıyor.Çok rahat olduğunu söyleyemeyiz.Ama gerçekten görüntü olarak göz alıcı

Bağcıklı, spor modeller
Bu tarz ayakkabılarda en önemli trend, belirgin bir şekilde ve çeşitlilikle kullanılan renkler. Canlı, florasan renkler,leopar,panter desen baskıları ile beraber de görülüyor. Tabii ki bu stil giyinenler için, rahatlık ön planda.

Yüksek platformlu ayakkabılar
Platformlu ayakkabılar da 2015 in trendlerine uymuş durumda. Bağcıklı, çapraz bağlamalı çok güzel yorumlanmış, şık tasarımlara en iyi örnekler: Roberto Cavalli, Thakoon, Dries Van Noten, Michael Kors’un ayakkabılarını verebiliriz.

urunler_9210Püsküllü ve kürklü ayakkabılar
Üzerinde kürk ve püskül kullanılmış tasarımlar bayanların dikkatini hemen çeker. Şanslıyız ki bu tarz 2015 in ayakkabı trendleri arasında.

Gladyatör sandaletleri
Topuklu ya da topuksuz bağlamalı, bolca bantlı, dize kadar uzun yada normal ayakkabı şeklinde tasarlanmış çok şık modeller. Örnek olarak, Chole, Roland Mouret ve Valentino’nun tasarımlarını verebiliriz.

Leopar, panter, yılan desen baskılı ayakkabılar
En güçlü ve dikkat çeken ayakkabı trendlerinden biri olarak gösterilebilir. Nina Ricci’nin leopar baskılı yüksek topuklu sandaletleri, Roberto Cavalli’nin yılan derisiyle beraber kullandığı oranj renkli platformlu ayakkabıları, Gucci’nin süper şık, çok hoş kombine edilmiş tasarımları Ralph Lauren’nin klasik, timsah desenli ayakkabıları, bu trendin en iyi örnekleri

Dore ya da lame ayakkabılar
Şık ve zengin bir görüntüden bahsediyorsak eğer, dore ve lameyi asla konunun dışında tutamayız. Bu tarzı apayrı bir yere koyuyoruz. Kendi içinde çok fazla ve değişik bir çeşitliliğe sahip dore ve lame ayakkabılar süper şıktan, spor modellere kadar geniş bir yelpazeye yayılmış durumda.

Bir Cevap Yazın