Hedefimiz Büyük

Geçtiğimiz Nisan ayında hasta kabulüne başlayan ve Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Safiye Yılmaz, Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu ve Op. Dr. Melih Türe ortaklığında kurulan Özel Ata Sağlık Hastanesi kurucularından Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Safiye Yılmaz, hastanenin 2014 yılını değerlendirdi. Hastanenin henüz 1 yılının dolmadığını hatırlatan Prof. Dr. Yılmaz, “ 2014 yılı için belirlediğimiz hedefleri tamamladık. Sırada geleceğe yönelik projelerimiz var. İlk 5 yıllık süreçteki hedeflerimiz arasında ek bina ile büyümek ve bir üniversite ile entegre olarak İzmir ve bölge halkına üniversite hastanesi olarak daha kaliteli ortamda sağlık hizmeti vermek bulunuyor” dedi.

Özel Sağlıkta 10 yıllık tecrübe
Hastanenin kurucu ortaklarının uzun yıllardır birlikte hem kamuda, hem de özel sağlık alanında İzmir ve bölgesine hizmet verdiklerini belirten Prof. Dr. Safiye Yılmaz 10 yıl önce kurdukları Özel Atagöz Göz Hastalıkları Dal Merkezi’nde edindikleri bilgi ve tecrübeyi genel hastane ile genişleterek bölge halkına göz hastalıkları dışında diğer branşlarda da hizmet vermek için kurduklarını söyledi. Prof. Dr. Yılmaz, “Alanında uzman hekim kadromuz, deneyimli sağlık personelimiz ile İzmir ve bölgesine kaliteli koşullarda sağlık hizmeti verme amacıyla yola çıktık. Yola çıkarken hedeflerimiz arasında İzmir’e bir butik hastane kazandırmak düşüncesi vardı. Butik hastane olarak hizmet veriyoruz. hasta odalarımız otel konforunda. Tek kişilik odalarda, WC, klima, televizyon, internet bağlantısı için gerekli alt yapı ve acil durumlar için hemşire çağrı zilleri mevcut. Kısacası odalarımızda hastalarımız ve refakatçıları için gerekli her türlü konforu düşünüldü. ” dedi.

Halkımız bize büyük bir ilgi gösterdi
2014 yılının hastaneleri açısından oldukça olumlu ve yoğun geçtiğini kaydeden Prof. Dr. Safiye Yılmaz, “ günlük poliklinik ve ameliyat sayımız gün geçtikçe artıyor. İzmir ve bölge halkı bize büyük bir ilgi ve teveccüh gösterdi. Kısa sürede hastanemizi benimsedi. Hasta portföyümüz gün geçtikçe artıyor. Hastanemizde çalışan doktorlarımızın hepsi alanında uzman İzmir’de tanınan ve sevilen doktorlar.” dedi

Geleceğe Yönelik Hedefler
Nisan ayında 14 klinik ve 16 uzman hekimle hasta kabulüne başladıklarını hatırlatan Prof. Dr. Safiye Yılmaz, bugün geldiğimiz noktada 20 klinik ve 32 uzman hekimle hizmet veriyoruz. Hem poliklinik, hem de uzman hekim sayımızı artırmak istiyoruz. 2014 yılı içinde bir çok oda, dernek, fabrika STK’larla sağlık protokolü imzaladık. Ailelerinin, kendilerinin ve çalışanlarının sağlıklarını bize emanet eden tüm yöneticilere teşekkür ediyoruz. Gelecekteki hedeflerimizin başında mevcut binamızı genişleterek kaliteli sağlık hizmeti vermek var. Ayrıca bir üniversite ile taçlanarak üniversite hastanesi olarak halkımıza sağlık hizmeti vermekte hedeflerimiz arasında.” diye konuştu.

Yenidoğan Yoğun Bakımda Önemli Eksikliği Kapattık
İzmir’de yenidoğan yoğun bakım üniteleri bakımından bir eksiklik olduğunu ve bu eksikliği kapatmak için Özel Ata Sağlık Hastanesi’nin büyük adımlar attığını kaydeden Prof. Dr. Yılmaz, “ Hem yenidoğan yoğun bakım, hemde erişkin yoğun bakım açısından Özel Ata Sağlık Hastanesi İzmir’de büyük bir eksiği kapattı. Özellikle prematüre doğan bebekler için yenidoğan yoğun bakım üniteleri büyük önem taşımaktadır. Dünyada gelişmiş sağlık merkezlerinin kullandığı ileri ve son teknoloji ürünü olan tıbbi cihaz ve kuvözlerle donatılan 8 yeni doğan, 15 erişkin yoğun bakım ünitemiz var. ”

Sağlık turizmi
Sağlık turizmine de ağırlık vermek istediklerini belirten Prof. Dr. Yılmaz, “ Atagöz gerçekten çok tercih edilen bir göz kliniği. Hasta yoğunluğumuz oldukça fazla. Özel Ata Sağlık Hastanesi ile birlikte Sağlık Turizmine daha fazla yönelmeye başladık. Çünkü İzmir’in gelecekte sağlık turizminde öncü bir şehir olacağına inancımız tam. Bizde bu konuda üzerimize düşen ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bize göz hastalıkları konusunda çok talep vardı. Hastane ile birlikte taleplere cevap vermeye başladık. Özel Ata Sağlık Hastanesi ile birlikte sağlık turizmine de destek vererek yurt dışından da hasta kabul etmeye başladık. Hastalarımız yurtdışından hastanemize gelerek tedavi ve ameliyatlarını olabiliyorlar. ” diye konuştu.

Teknolojiyi yakından takip ediyoruz
Özel Ata Sağlık Hastanesi kurucularından Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Safiye Yılmaz hastanenin kurucu hekimlerinin üçünün de göz hastalıkları uzmanı olduğunu belirterek göz hastalıkları kliniğinde iddialı olduklarını ifade etti. Son 10 yıldır özel sağlık sektöründe hizmet verdiklerini kaydeden Prof. Dr. Yılmaz, “ özellikle Laser alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. İnsanlar artık daha iyi görüşe sahip olmak istiyorlar. Biz de bunu sağlamak için üst düzey teknolojik cihazları kliniğimize getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. İntralase, İlasik, idesign, lazer sistemleri Amerika’da NASA ve Amerikan Hava Kuvvetleri pilotlarının göz tedavilerinde kullanılan sistemlerdir. Bu sistemi Türkiye’ye ve İzmir’e getirmekten dolayı oldukça mutlu ve gururluyuz. Artık üst düzeyde Excimer lazer ameliyatlarını uygun olan gözlerde yaparak, miyopi, hipermetropi, astigmatizma ve yakın görme problemi olan hastaları gözlük ve kontakt lens bağımlılığından kurtarıp, yaşam kalitelerini artıracağız. Ayrıca katarakt cerrahisinde halkın lazerle katarakt ameliyatı olarak bildiği ameliyatlar aslında tam olarak gerçek lazer sistemi ile yapılmıyordu. Son dönemlerde katarakt ameliyatları artık gerçek lazer sistemleri ile el değmeden yapılmaktadır. Bu cihazların en iyisi dünyaca ünlü Catalys marka femtosaniye lazer katarakt cihazıdır. Ve Türkiye’de bu cihazı hastanemize kuracak olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Catalys femtosaniye gerçek lazer cihazı ile uzman hekimler denetiminde el değmeden katarakt ameliyatlarını yapabileceğiz.
Öte yandan böbrek taşları ile ilgili de üroloji hekimlerimizle birlikte önemli çalışmalar yaptık. ESWL yöntemi konusunda iddialıyız. Dünyada modern sağlık merkezlerinde kullanılan son teknoloji ürünü ESWL cihazını Özel Ata Sağlık Hastanesi’nde kullanıyoruz. Hastanemizde kullandığımız ESWL Cihazı diğer cihazlardan farklı olarak vücuda zarar verebilecek radyasyon ışını kullanmadan özel ultrasonik ses dalgaları ile taş kırma işlemini yapmaktadır. Bu cihazla da hastalarımıza daha güvenli bir tedavi imkanı sağlamaktayız. Ayrıca fizik tedavi konusunda sadece tanı değil, gelişmiş tedavi yöntemlerini uygulayabilen bir sağlık merkeziyiz. Bunun yanı sıra hastanemizde tanı ve tedavi amaçlı gastrointestinal sistem endoskopisi ve ayrıntılı radyolojik görüntüleme işlemleri ileri düzey teknolojik cihazlarla yapılmaktadır. Kısacası hastanemize gelen hastalarımızın bir başka sağlık merkezine gitmelerine gerek kalmadan her şeyi tek bir merkezde yapabilmelerini sağlamağı hedefliyoruz.” dedi.

Tecrübeli ve Uzman Kadro
Prof. Dr. Safiye Yılmaz Özel Ata Sağlık Hastanesi’nde görev yapan hekimlerin, hemşirelerin ve yardımcı sağlık personelinin alanında uzman ve tecrübeli kişiler olduğunu ve uzun yıllardır görev yaptıklarını söyledi.

Lider Olmak İstiyoruz
Prof. Dr. Yılmaz “ Bizim sloganımız sağlığınızın güvenilir adresi Ata Sağlık Hastanesi. Yakınlarınızı, hastalarınızı güvenle emanet edebileceğiniz, güler yüzlü hizmet anlayışı ile hastalarımıza hizmet veren bir aile ile çalışıyoruz. Ben öncelikle bu aileye teşekkür ediyorum. İzmir’de lider bir hastane olmak istiyoruz.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın