Tay Park’ta bahar bereketi

Karsiyaka_2501Karşıyaka’nın cazibe merkezi Tay Park, ev sahipliği yaptığı birbirinden renkli etkinliklerle bahar mevsiminin tadını çıkarmak isteyenlerin tercihi oldu. ‘İçindeki Bereketi Uyandır’ sloganıyla düzenlenen Bolluk Bereket Festivali ile farkındalık yolculuğuna çıkan Karşıyakalılar, çocuklarla seramik etkinliğinde de keyifli saatler yaşadı.

BARIŞ ÇAĞRISI
BİRartıİKİ Kişisel Yaratıcılık Atölyesi tarafından, Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle Tay Park’ta düzenlenen ‘Bolluk Bereket Festivali 2015’, Karşıyakalılardan büyük ilgi gördü. İki gün süren festivalde; farkındalık, tai chi, medikal yoga, kahkaha yogası, taşla, müzikle, renkle ve mantralarla şifa, astroloji, radyestezi, homeopati, melek enerjisi gibi konularla tanışma fırsatı yakalayan ziyaretçiler için çeşitli eğitim seminerleri de gerçekleştirildi. Mantra müziğinin Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi Seda Bağcan ise işitme engelli çocukların da içinde yer aldığı koro eşliğinde bir konser verdi. İşaret dili kullanarak dünyaya barış çağrısında bulunan Bağcan ve çocuklar, büyük alkış aldı.

SERAMİKTEN HAYVAN HEYKELİ
Öte yandan Karşıyaka Belediyesi, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak adına önemli bir misyon üstlenen Tay Park’ta hem minikler hem de ailelerin katılımıyla “Çocuklarımızla Seramik Hayvan Heykeli Yapıyoruz” etkinliğine imza attı. Katılımcılar, 4 saat süren etkinlikte seramikten köpek, fil, salyangoz, timsah gibi hayvanların heykelini yaparak eğlenceli saatler geçirdi.

MAYIS AYI DOPDOLU
Mayıs ayı boyunca renkli organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam eden Tay Park’ta; 23 Mayıs saat 14.00’da ‘Hazine Avı’, 30 Mayıs saat 14.00’da ‘Origami ve Kağıttan Hayvan Heykelleri Yapımı’ etkinlikleri de gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın