“Engel olma yeter”

Karsiyaka_1186Engelli ve dezavantajlı vatandaşların kent içi ulaşımında yaşadığı sorunları en aza indirmek için yeni bir uygulama başlatan Karşıyaka Belediyesi, engelli yolunu kapatan motor, araç ve dükkânların üzerine “Burada Engellendim” ve “Bana Engel Olma” stickerları yapıştırdı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Engelli, hamile ya da yaşlı vatandaşlarımızın huzurunu sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

UYARI NOTLARI YAPIŞTIRDILAR
Engelsiz bir Karşıyaka yaratma hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Karşıyaka Belediyesi, engelli ve dezavantajlı vatandaşların yaya ulaşımını kolaylaştırmak için yeni bir farkındalık çalışması başlattı. Engelli dernekleri ile işbirliği yapan belediye, cadde ve sokaklarda yaya yolunu engelleyen araba, motor ve dükkanların üzerinde “Burada Engellendim” ve “Bana Engel Olma” yazan uyarı notları yapıştırmaya başladı.

İLK UYGULAMA BAŞKANDAN
İlk uygulamayı da Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar yaptı. Engelli dernekleri ile birlikte Bostanlı Cemal Gürsel Caddesi’nde yapılan çalışmada, engelli yolunu kapatan araç ve motor ile engelli girişi bulunmayan dükkanların üzerine etiketler yapıştırıldı. Araç ve dükkan sahiplerine uyarılarda bulunuldu. Uygulama engellilerden olduğu kadar esnaf ve vatandaşlardan da beğeni topladı.

“CEZA DEĞİL SAYGI”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyakamızı engelsiz bir kent haline getirmek için çalışıyoruz. Özellikle yaz aylarında dezavantajlı vatandaşlarımızın ulaşım sorunları artıyor, bunu engellemek ve farkındalık yaratmak için yeni bir uygulama başlattık. Esnaftan ve araç sahiplerinden de duyarlılık bekliyoruz. Ceza her şeyin çözümü değildir. Önemli olan insanların birbirlerine saygı göstermesidir. Karşıyaka Belediyesi olarak bu konuda öncülük yaptığımız için mutluyuz” dedi.

Bir Cevap Yazın