Çiçek Festivali’ne 50 bin ziyaretçi

Karsiyaka_3740İzmirli çiçek üreticileriyle doğa severleri buluşturan “14. Karşıyaka Çiçek Festivali”, kenti 4 gün boyunca karnaval yerine dönüştürdü. Yaklaşık 50 bin kişinin ziyaret ettiği festivalde yüzlerce kamyon çiçek satıldı. Festival coşkusu, sevilen sanatçı ve grupların konserleriyle zirveye çıktı.

ÜRETİCİDEN TÜKETİCİYE
Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 14’üncü kez düzenlenen Çiçek Festivali, 15 – 18 Mayıs’ta Bostanlı Pazaryeri’nde gerçekleşti. Bayındır, Ödemiş, Urla gibi çeşitli bölgelerden 70 çiçek üreticisinin 500 kamyon çiçekle yer aldığı festivali yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti. Uygun fiyatlarla satışa sunulan yüzlerce türde çiçek, meyve ve ağaç fidanı, gübre ile ilaç çeşitlerinin yüzde 90’dan fazlası alıcı buldu. Tüketiciyle aracısız buluşma imkanı buldukları bu dev organizasyon için Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür eden üreticiler, “Bu yıl Nisan ayında yaşanan soğuklarda çiçeklerimiz büyük zarar gördü. Ürünlerimizi yeniden canlandırabilmek için günlerce uğraştık. Festivalde ürettiğimiz çiçekleri satınca emeğimizin karşılığını almış olduk” dedi.

HER AKŞAM BİR KONSER
Karşıyaka Çiçek Festivali’nde çiçekçiler dışında hediyelik eşya ve yöresel lezzet stantları da açıldı. Festivalde ayrıca her gece gerçekleştirilen konserler alana gelenlere keyifli saatler yaşattı. İlk gece Mecaz grubu sahne aldı. İkinci gece müzikseverleriyle buluşan Turabi Değerli; Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Mahzuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirdi. Gösterdiği performans ile büyük alkış toplayan sanatçı “Bizleri buluşturan Karşıyaka Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi. Festivalde ayrıca Karadeniz müziklerinin en iyi yorumcularından Selim Gülay, Grup Naz ve son gece de Düş Gezginleri sahne alarak şarkılarıyla izleyenleri coşturdu.

EN GÜZEL BALKON BAHÇE
Karşıyaka Belediyesi’nin Çiçek Festivali ile birlikte geleneksel olarak gerçekleştirdiği “14. Karşıyaka En Güzel Balkon-Bahçe Yarışması”nın kayıtları da başladı. En güzel balkon, bahçe ve apartman bahçesi olmak üzere üç kategoride gerçekleşen yarışmaya katılmak isteyenler 29 Mayıs’a kadar Karşıyaka Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ne başvuruda bulunabilecek. Ödüller, 10 Haziran 2015’te düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

“DAHA YEŞİL BİR KENT İÇİN”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyakamızda geleneksel hale getirdiğimiz festivalimizle, çiçek üreticileri ile yurttaşlarımızı bir kez daha bir araya getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Festivalimize gösterilen büyük ilgi için tüm İzmirlilere teşekkür ediyorum. Doğanın kıymetini biliyoruz, daha güzel ve daha yeşil bir kent yaratmak için çalışmaya devam ediyoruz. Hemşerilerimizin de aynı duygularla bahçelerini, balkonlarını çiçeklerle donatmasını istiyoruz. En Güzel Balkon-Bahçe Yarışmamızla da en güzel balkon ve bahçeyi yaratan yurttaşlarımızı ödüllendireceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın